Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Agnieszka Pietrzykowska
(ur. 1978)

Absolwentka Stosunków Międzykulturowych na wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Ilustracji u Prof. Zygmunta Januszewskiego na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendystka MNiSW.
Pretendowała do Nagrody Najlepszego Artysty Zagranicznego na IV Międzynarodowych Targach Sztuki - „ARTVILNUS’13” w Wilnie. Została zakwalifikowana do grona Najlepszych Ilustratorów Prasowych (Album The Best Polish Illustrators Wydawnictwo SLOW). Prace ilustratorskie artystki zostały wyróżnione podczas Legnickiego Satyrykonu w 2012 r., konkursie ilustratorskim ASUS (2016).
Oprócz działalności wystawienniczej, publikuje ilustracje do magazynów oraz projektuje okładki książek m.in. dla PKOL, Magazynu SLOW, PWN, Polityki, KUKBUK, Wydawnictwa Dialog, Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego, TVN 24 i wielu innych. Projektuje biżuterię unikatową m.in. sportową dla EURO2012 i lunarną - adresowaną do astronautów, lunonautów i marzycieli.
 


Historia wystaw

Swoje prace wystawiała m.in.: w Galerii (-1) PKOL w Warszawie, Muzeum Sportu w Warszawie, Muzeum Sportu w Kijowie, Muzeum Plakatu w Warszawie, na Legnickim SATYRYKONie, na IV Międzynarodowych Targach Sztuki ArtVilnius’13 w Wilnie, Targach Sztuki w Madrycie oraz na pokazach specjalistycznych. Przez kilka lat Dyrektor Artystyczny ds. Sztuk Wizualnych w CS FORT Sokolnickiego na Żoliborzu. Współpracowała przy projekcie „Wojciech Fangor laureatem Nagrody im. Jana Cybisa”, organizowanym przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl