Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Anders Andersen-Lundby
(1841 - 1923)

W 1861 r. wyjechał do Kopenhagi, w celu doskonalenia swoich umiejętności malarskich. Tam mieszkał kilka lat, związany z miejscową bohemą artystyczną. W 1876 roku zorganizował wystawę swoich obrazów w Monachium, dokąd przeniósł się z żoną na stałe. Co roku wystawiał swoje obrazy w Monachium i w Kopenhadze. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Podróżował głównie do Danii i Włoch. W 1883 roku został członkiem Akademii w Kopenhadze. W późniejszym czasie uzyskał tytuł profesora na akademii monachijskiej. Malował głównie nastrojowe zimowe i letnie pejzaże, często zatopione w popołudniowym i wieczornym słońcu. W swoim malarstwie skupiał się na nastroju, a jego sposób malowania z czasem stawał się coraz bardziej impresjonistyczny. Jego obrazy znajdują się w wielu muzeach m.in. w Royal Gallery of Copenhagen, Trieste Museum, Neue Pinakotek w Monachium oraz w znaczących kolekcjach prywatnych.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl