Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Angelika Galus
(ur. 1976, Kraków)

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Sobolewskiego obroniła w 2009 roku.  W 2013 roku jej obrazy publikowane były na łamach miesięcznika EUROPERSPEKTYWY oraz PANORAMA SILESIA. W 2014 roku nawiązała współpracę z firmą Dogs&Horses Ltd. UK, tworząc ilustracje do książki "The Dog Grooming Business Course" by Kristian Maris. Wzięłą również udział w sesji zdjęciowej  kolekcji jesiennej, stając się twarzą marki. Współtwórczyni i współrealizatorka Projektu "Z jaskini do gwiazd" w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W 2015 roku udostępniła obraz do publikacji w podręczniku "Myśli i słowa" WSiP  Warszawa. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, głównie zajmuje  się malarstwem sztalugowym, oraz działalnością pedagogiczną. Ma na swoim koncie udział  w kilkunastu indywidualnych i zbiorowych wystawach malarstwa oraz inicjatywach kulturalnych. Prace autorstwa Angeliki Galus znajdują się w zbiorach placówek kulturalnych oraz prywatnych kolekcjonerów w kraju i za granicą.
Tworzy obrazy na pograniczu rzeczywistości-czerpiąc z figuracji, wprowadza do niej elementy realizmu magicznego. Kompozycje kreślone są mocno zarysowanymi płaszczyznami geometrii oraz intensywnym, przyciągającym kolorem. Buduje światy pełne barwy i światła, w kolejnych odsłonach nieustannie pisząc historię o życiu.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl