Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Dominik Albiński
(ur. 1975, Południowa Afryka)

Zaczął rzeźbić w wieku dwunastu lat. Mając osiemnaście lat wyjechał do Paryża, gdzie studiował w prestiżowej uczelni Science Po. W 1997 roku przyjechał do Polski by studiować na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego pierwsza wystawa odbyła się w Galerii Arnaud w Verneuil w Normandii. Nawiązał ścisłe kontakty z ową galerią, które zaowocowały kolejną wystawą w 2002 oraz sprzedażą kilku prac. Pierwsza wystawa w Warszawie miała miejsce w 2009 roku na Tamce. W listopadzie 2000 roku rzeźba Człowiek z fajką trafiła do kolekcji ambasadora Kanady. W tym samym roku prace Albińskiego były eksponowane w Ambasadzie Francji, w Galerii Rzeźby w Warszawie oraz w Warszawskim Centrum Finansowym. Ambasada Południowej Afryki organizowała kilkakrotnie wystawy jego prac, m.in. w październiku 2001 roku w Południowej Afryce wystawiał w największej galerii na Mandla Square w Santon. Rzeźba Madness znajduje się w zbiorach Santon Civic Collection. W Polsce prezentował swe prace także w Galerii Myśliwskiej i Galerii Napiórkowskiej w Warszawie.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl