Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Edna Andrade
(1917 - 2008)
Amerykańska artystka znana z dzieł z kręgu sztuki op-art, a równocześnie legendarny, wybitny pedagog artystyczny. Na jej obrazach dopełniające się nawzajem wzory wypełniają przestrzeń prowadząc równocześnie iluzoryczne gry z widzem. Formy te przywodzą na myśl bliskowschodnie mozaiki. Sama artysta mówiła: "uważam się za kontynuatorkę starożytnej tradycji tych anonimowych artystów-rzemieślników". Urodziła się w in Portsmouth (Wirginia). W latach 1935-36 studiowała w Barnes Foundation w Merion w Pensylwanii. W 1937 obroniła dyplom ze Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Pensylwanii. W 1941 poślubiła architekta, Prestona Andrade. Jej kariera nauczyciela akademickiego rozpoczęła się w Norfolk w Wirginii. W 1946 przeniosła się do Filadelfii, gdzie pozostała do końca życia. Przez 30 lat była wykładowcą na Uniwersytecie Sztuk w Filadelfii, gdzie do dziś dnia przyznawane jest stypendium jej imienia. Retrospektywna wystawa jej prac zatytułowana "Cool Waves and Hot Blocks: The Art of Edna Andrade" miała miejsce w 1993 roku w Pennsylvania Academy of the Fine Arts.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl