Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Hiacynt Alchimowicz
(1841 - 1897)

Brat malarza Kazimierza. Ukończył gimnazjum i szkołę mierniczą w Wilnie. Jako uczestnik powstania 1863 emigrował w roku 1864 do Francji, gdzie osiadł w Perpignan. Pracował jako rysownik techniczny przy towarzystwie budowy kolei w Arcachon, Amélie-les-Bains i Perpignan. Gdy Towarzystwo zawiesiło działalność w 1872 roku, rozpoczął studia malarskie w Perpignan, a później w Paryżu (gdzie związany był przyjaźnią z Michałem Elwiro Andriollim). Od roku 1876 pracował jako profesor rysunku w liceum w Perpignan. Później uczył też w tamtejszej szkole politechnicznej oraz w liceum żeńskim. Za działalność pedagogiczną otrzymał tytuł "Officier D’Académie". Swe obrazy wystawiał głównie we Francji. W TZSP jego prace wystawione były dwukrotnie (1901, 1904).


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl