Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Iwan Konstantynowicz Ajwazowski
(1817-1900)
Najwybitniejszy malarz rosyjski XIX w. W latach 1833-1837 studiował w Akademii Petersburskiej u Worobiewa i Tanneura. W 1844r. został głównym malarzem Sztabu Generalnego Floty Rosyjskiej. W 1847r. był profesorem Akademii Petersburskiej. W 1869r. brał udział w otwarciu Kanału Sueskiego. Odbył wiele podróży, był m.in. we Włoszech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Krymie i Ameryce. Od 1845r. mieszkał na stałe w Teodozji i otworzył tam w 1865r. własne atelier. Przyjaźnił się m.in. z Gogolem, Kryłowem i Puszkinem. Tematem jego prac były sceny religijne, rodzajowe, historyczne i symboliczne oraz portrety i pejzaże. Jednak najbardziej zasłynął jako marynista. Jego wczesne obrazy mają nastrój romantyczny. Od połowy lat 60-tych jego obrazy mają charakter realistyczny. Prace tego artysty są bardzo poszukiwane i wysoko cenione na aukcjach.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl