Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jacek Gaj
(ur. 1938)
Urodził się w 1938 r w Krakowie. Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom w 1962 r w pracowni miedziorytnictwa Mieczysława Wejmana i pracowni liternictwa Adama Stalony-Dobrzańskiego. Uprawia grafikę. Jest uznawany za klasyka współczesnej grafiki polskiej. Uczestniczył w ponad 200 wystawach zbiorowych, miał ponad 20 wystaw indywidualnych w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Holandii, Norwegii, USA. Zdobył wiele prestiżowych nagród w konkursach międzynarodowych. Prace w zbiorach muzeów polskich i zagranicznych m.in.: Muzea Narodowe w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Albertina Graphische Sammlung w Wiedniu, Harvard University Art. Museum, Museu Gulbenkian W Lizbonie, Museum of Modern Art. w Nowym Yorku. Obecnie jest profesorem na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, prowadzi pracownię rysunku.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl