Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jan Bajtlik

Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie (2013) w pracowni grafiki wydawniczej prof. Lecha Majewskiego i pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza. Projektuje autorskie książki dla dzieci, plakaty i ilustracje. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Ilustrował między innymi w The New York Times, Time Magazine, Courrier International i w Gazecie Wyborczej. Jego prace były wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą. Otrzymał między innymi srebrny medal na Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii (2011) i wyróżnienie Bologna Ragazzi Award (2015) za książkę o typografii dla dzieci “Typogryzmol” (Wydawnictwa Dwie Siostry) wydaną w 8 językach w tym po angielsku (“Alphadoodler”) przez Tate Modern. W 2014 otrzymał Stypendium Młoda Polska, a w 2015 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury. Jest wykładowcą wydziału New Media Arts w PJATK w Warszawie. Od 2016 pracuje dla Hermès Paris projektując chusty (Carrés Hermès), ceramikę, tapety, tkaniny, koce, ręczniki i typografię. Jest współautorem scenografii witryn butiku Hermès w Dubai Mall i oprawy graficznej Hermès Fantasty Funfair w Dubaju. Wspołpracuje także z paryskimi studiami Atelier Michel Bouvet i pracownią scenograficzną Atelier Maciej Fiszer.

Najważniejsze osiągnięcia:
I miejsce w międzynarodowym konkursie na plakat "power vs Powerty" (Skopje 2009),
I miejsce w warsztatach plakatu w ramach festiwalu "Le Mois du graphisme d'Echirolles (Francja 2010),
wyróżnienie w konkursie AMS na plakat "Skłodowska była kobietą" (2010),
wyróżnienie na międzynarodowym biennale plakatu "East + West" w Wuhan (Chiny, 2010),
wyróżnienie w konkursie na plakat "Ecologic" w Skopje (2010),
udział w 22 Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie,
udział w festiwalu plakatu Chaumont oraz Moscow Golden Bee Poster Biennal 2010.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl