Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Magdalena Cybulska
(ur. 1977, Warszawa)
2007 - Europejska Akademia Sztuk - Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. J. J. Cywickiego i Aneks z Malarstwa pod kierunkiem prof. B. Szubińskiej.
Od 2007- Asystentka na Wydziale Grafiki Warsztatowej w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.
2007 - Warsztaty Graficzne w Centrum Graficznym F. Masereela, Kasterlee, Belgia.
2008 - Program Rezydentury Artystycznej, SVA, NY.
Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Fragmenty całości, które ukazują labirynt bytu. Tak jednym zdaniem można określić istotę twórczości Magdaleny Cybulskiej. Jej kompozycje wynikają z obserwacji życia i analizy otaczającej rzeczywistości. Są próbą definicji "kim jesteśmy, skąd i dokąd idziemy". Jest to zwykły rytuał artystów, którym nie obce są" losy świata i jego historia". Dla nas, widzów ważne jest jakim językiem artysta przekazuje nam swoją prawdę. Język plastyczny Magdy wpisuje się do rejestru aktualnej sztuki współczesnej tak na gruncie rodzimym jak i światowym. Artystka obdarzona talentem, wyobraźnia, wrażliwością poetycką. Z drobnych okruchów i niby
nieważnych elementów kreuje świadomie swoje "światy".  W rezultacie otrzymujemy na metaforyczną wizję " istoty bytu". Oko widza zainteresowane trasą kreski i plamy barwnej podziwia wyjątkowość obrazu, śledzi z uwaga delikatność i mistrzostwo plastycznej wypowiedzi, odważne skojarzenia, czasem niedopowiedzenia, czasem mocne przerysowania. Otrzymujemy zatem jej własną, autonomiczną jakość przestrzeni graficznej broniąca się bogactwem materii i emocjonalnym napięciem.

Jej twórczość jest zapisem myśli młodej kobiety, artystki żyjącej na przełomie XX i XXI wieku, reagującej świadomie na rzeczywistość i biorącej czynny udział w życiu artystycznym.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl