Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Marek Ałaszewski
(ur. 1942)
Malarz, muzyk, kompozytor i wokalista rockowy. Studiował w ASP w Warszawie m.in. u J. Cybisa, A. Kobzdeja i S. Gierowskiego (dyplom w 1974 r.). W czasie studiów założył z M. Skolarskim zespół muzyczny "Klan". Autor musicali "Mrowisko" i "Sen nocy letniej", licznych utworów rockowych oraz płyt "Mrowisko" i "Po co mi ten raj". Maluje pejzaże (m.in. seria "wenecka"). Prace prezentował na wystawach zbiorowych, m.in. na Biennale "Sport w sztuce" w Barcelonie (1975), na wystawach ogólnopolskich w Szczecinie (1975) i Poznaniu (1976), w warszawskiej Zachęcie (1978, 1987), i indywidualnych, m.in. w Galerii Brigitte Wąlfer w Berlinie (1978), w Galerii "U" w Warszawie (1986, 1990), w warszawskiej Kordegardzie (1995, 1996, 1999) oraz w Galerii TPSP "Pałacyk" w Warszawie (2001).
"W pracowni Jana Cybisa Ałaszewski nie znalazł się przypadkiem. Po dziś dzień jego związki z późnymi krewnymi impresjonizmu są wyraźnie czytelne. Jego wrażliwość na kolorystyczne niuanse jest typowa dla rasowych malarzy, podobnie jak harmonia barw. Obrazy Ałaszewskiego mają najczęściej otwartą kompozycję, kontrastowaną rytmicznymi podziałami. Całkiem jak w muzyce! Bo Ałaszewski jest artystą integralnym. Swoista paralelność obydwu dziedzin jest naprawdę zdumiewająca" (Rafał Strent).

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl