Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Marina Apollonio
(ur. 1940, Triest)
Uczęszczała na kursy malarstwa w Accademia di Belle Arti w Wenecji pod kierunkiem Giuseppe Santomaso. Wówczas zajmowała się problemem badania percepcji i komunikacji wizualnej. W 1965 roku wzięła udział w zbiorowej wystawie w galerii Suvremene Umjetnosti w Zagrzebiu wraz z innymi uczestnikami międzynarodowej grupy Nova Tendencija 3. Po tym wydarzeniu brała udział w wielu indywidualnych wystawach m.in.: w galerii Il Cenobio w Padwie w 1967 r., galerii Historial w Wenecji w 1970 r. i w galerii Method w Vigevano w 1975 r. W latach 80. malarka zajmowała się tkaniną artystyczną. W 2007 roku jej praca znalazła się na zbiorowej wystawie Schirn Kunsthalle we Frankfurtcie, obok największych nazwisk pionierów Op-Artu m.in.: Victora Vasarely, Bridgeta Riley, Françoisa Morellet czy Julia Le Parc.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl