Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Oksana Bagriy
(ur. 1985)
Urodzona w Kijowie. W 2014 roku otrzymała dyplom magisterski z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. zw. Piotra Smolnickiego i aneksem z litografii w pracowni prof. Błażeja Ostoi-Linskiego oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka. Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie, jej rodzinnym mieście. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego i malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata.
Otrzymała nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Warszawie za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku w XX jubileuszowej edycji konkursu „Grafika Warszawska”.
Stypendystka polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Gaude Polonia", laureatka Ukraińskiego Funduszu Kultury (Ukrainien Foundation of Culture) w ramach konkursu "Nowe imiona Ukrainy'99“.
W 2012 roku reprezentowała Polskę na 7. Międzynarodowym Triennale Grafiki „Art Bitola”, Macedonia, a w 2010 na II Międzynarodowym Biennale malarstwa i rzeźby ''Mediteran 2010'' w Chorwacji.
Należy do grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką" Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Portugalii, itd. Tworzy w technikach malarskich, w grafice warsztatowej oraz eksperymentalnej.
Mieszka w Warszawie.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl