Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Stanisław Appenzeller
(1901 - 1980)
Stanisław Appenzeller, znany jako Stan Appenzeller, urodził się w Menton. Już w wieku ośmiu lat malował, głównie akwarele by w 1918 roku rozpocząć studia malarstwa na krakowskiej ASP w klasie Władysława Jarockiego, a następnie u Eugeniusza Zaka. W 1936 roku organizował wystawę prac członków Bloku ZAP w salach zamku w Rapperswil dając początek działalności Muzeum Polski Współczesnej. Za swoją twórczość otrzymał w 1938 roku brązowy medal na Salonie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W roku 1955 zamieszkał w prowansalskim miasteczku Seillans, gdzie zaprzyjaźnił się z mieszkającym w miasteczku Maxem Ernstem- jednym z największych przedstawicieli surrealizmu. W Seillans, w Maison Waldberg znajduje się kolekcja obejmująca ponad 800 późnych prac Appenzellera. Prezentowany akt to jedno z niewielu płócien obecnych na polskim rynku. Obraz zdradza doskonałe umiejętności warsztatowe artysty, który mimo fascynacji ekspresjonizmem i mocną kolorystyką widocznej w pracach z kolekcji francuskiej potrafił równie umiejętnie operować tradycyjną formą przekazu, miękkim modelunkiem światła i kreski.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl