Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Stanisław Jabłonka
(1937–2005)

Był specjalistą w zakresie fototechniki. Ukończył studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach (1961). Specjalizował się w syntezie organicznej. Podjął dodatkowe studia z zakresu fototechniki na Politechnice Wrocławskiej, jedynej uczelni prowadzącej ten kierunek w Polsce. Już w 1962 roku został zatrudniony jako asystent w Katedrze Fototechniki, założonej przez profesora Witolda Romera. Uczestniczył w badaniach naukowych zlecanych przez przemysł. Obronił pracę doktorską, napisał też 43 publikacje oraz opracował kilka patentów. Od września 1980 roku należał do Solidarności, w której pełnił funkcję m.in. redaktora niezależnego uczelnianego Biuletynu Informacyjnego. Aktywnie działał na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach i w czasopismach branżowych. Był ze strony polskiej m.in. członkiem rzeczywistym naukowego stowarzyszenia International Committee for Imaging Science. Za działalność naukową i dydaktyczną odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl