Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Stefan Bakałowicz
(1857-1947)
Urodził się w 1857 roku w Warszawie, zmarł w 1947 roku w Rzymie. Syn malarza Stanisława. Najpierw uczył się w warszawskiej klasie rysunkowej i w prywatnej pracowni W. Gersona, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu (1876-1881). Za obraz "Św Sergiusz błogosławi Dymitra Dońskiego przed bitwą na Polu Kulikowym" otrzymał wielki złoty medal i tytuł "kłassnyj chudożnik" I stopnia oraz stypendium zagraniczne. Studiował 2 semestry w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u J. Matejki, a następnie wyjechał za granicę. Utrzymywał jednak kontakty z Akademią w Petersburgu, wysyłał jej obrazy na wystawy i w 1886 roku otrzymał tytuł jej akademika w zakresie malarstwa historycznego. Brał również udział w wystawach w TZSP w Warszawie i w Muzeum Kolonialnym w Rzymie (1921). Malował obrazy skromne, przeważnie małego formatu, malował również pejzaże i podejmował tematykę orientalną. W ostatnim okresie życia zyskał uznanie również jako portrecista (głównie duchownych). Uprawiał malarstwo olejne, akwarelę, akwafortę.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl