Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Władysław Araszkiewicz
(1889 Radom - 1937 Sosnowiec)

Władysław Araszkiewicz, malarz i pedagog. Studia rozpoczął w 1908-09 w krakowskiej Akademii u L. Wyczółkowskiego. Następnie, od roku 1911 uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1935 przebywał w Paryżu. Stale mieszkał i działał w Sosnowcu, gdzie pracował jako nauczyciel rysunku w szkole średniej. Był prezesem utworzonego w 1923 Towarzystwa Artystyczno-Literackiego i współzałożycielem oraz wiceprezesem powstałego w roku 1933 Zrzeszenia Artystów Plastyków Zagłębia Dąbrowskiego „Blok”. Malował przede wszystkim pejzaże i portrety posługując się techniką olejną. Zadebiutował w roku 1911 wystawiając obraz Psary w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie później prezentował swoje prace jeszcze kilkakrotnie, aż do 1932. Ponadto brał udział w prezentacjach urządzanych przez Towarzystwo Artystyczno-Literackie w Katowicach i Sosnowcu oraz w wielu regionalnych wystawach na terenie Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl