Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Władysław Galimski
(1860-1940)
urodził się w 1860 roku w Kijowie, zmarł w 1940 roku w Bydgoszczy. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu u P. Czistiakowa (1880-1888). Otrzymał tam tytuł "Kłassnyj chudożnik I stopnia". Za obraz "W sosnowym lesie" otrzymał również tytuł akademika petersburskiej akademii. Założył w Kijowie wraz z W. Kotarbińskim J. Stanisławskim i innymi artystami towarzystwo artystyczne oraz prywatną szkołę rysunkowo-malarską, przekształconą później w Polską Szkołę Sztuk Pięknych. Wiele wystawiał m.in. w corocznych pokazach akademii Petersburskiej (1885-1889), na światowej wystawie w Chicago w 1893 roku, w Kijowie, Krakowie (TPSP), Warszawie (TZSP), Charkowie, Moskwie, Odessie. Malował w technice olejnej i pastelowej. Fascynowała go Ukraina.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl