Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zbigniew Bajek
(ur. 1958)
Urodził się w 1958 w Bojanowie; studiował na wydziale malarstwa ASP w Krakowie w pracowni Z. Grzybowskiego. W latach 80-tych Kościół organizował wystawy jego prac poświeconych tematyce sakralnej. W 1984 roku uzyskał dyplom (którego znaczną część stanowiły zdjęcia wielkoformatowe) w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, gdzie obecnie prowadzi "I pracownię Interdyscyplinarną".

Później współpracował z dawnym Laboratorium Jerzego Grotowskiego, projektował scenografie, kostiumy i plakaty do "Magii Grzechu" Calderona. Oprócz malarstwa, ulubioną techniką artysty są fotogramy oraz prace przestrzenne, łączące obrazy, rzeźbę i fotografie. Cykle: Mandyliony (1984-86), Dotyk (1983-89, Żywioły (1995), Tatuaże.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, działaniami o charakterze przestrzenno - parateatralnym. Jest autorem scenografii, kostiumów oraz plakatów do spektakli teatralnych. W latach 1996 - 2000 we współpracy z galerią Format pracował nad projektem plastycznym Raj utracony - inspirowanym poematem Johna Miltona.

Historia wystaw
Przygotował kilka autorskich wystaw tematycznych obrazujących dorobek artystyczny środowiska artystów krakowskich m.in. Dotyk. Ikonografia lat osiemdziesiątych w twórczości plastycznej środowiska krakowskiego.

Zorganizował ok. 35 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce oraz w zbiorach prywatnych w kraju i poza jego granicami.
Nagrody i wyróżnienia
Jest laureatem kilku konkursów oraz czterokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl