Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zbigniew Majcherowicz
(ur. 1931)
Urodził się w Warszawie 9 listopada 1931 roku. W 1950 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagielloński w Krakowie na Wydziale Historii Sztuki. W 1953 roku uzyskał dyplom ukończenia studiów i następnie rozpoczął kolejne studia - na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji Malarstwa. Studiując u profesora J. Dutkiewicza i M. Krzyształowskiego, w 1957 uzyskał dyplom artysty plastyka, konserwatora malarstwa.
Po studiach objął stanowisko kierownika Domu Kultury w Cieszynie, gdzie prowadził wykłady z historii sztuki i kursy rysunku dla młodzieży. W 1959 roku przeniósł się do Warszawy i podjął pracę w Warszawskiej Pracowni Konserwacji Malarstwa PKZ. Zajmując się działalnością konserwatorską przywracał świetność takim obiektom jak Biały Domek i Pałac na Wodzie w Królewskich Łazienkach, pałac w Wilanowie, Zamek Królewski w Warszawie oraz wielu innym.
Mimo intensywnej działalności konserwatorskiej nadal znajdował czas na malowanie własnych obrazów. Tworzył pejzaże malowane pastoso, portrety, kwiaty i martwe natury. Jednak nadal bardziej znany był jako konserwator niż malarz, choć pozostawił ponad 100 obrazów, tkanin, rysunków, szkiców akwarel i gwaszy.
Zmarł nagle 22 grudnia 1993 roku.

Historia wystaw


Wystawy relacjonowane w portalu Artinfo

2001.04.12 - Wystawa w Galerii ZPAP, Warszawa

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl