Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zdzisław Ołubczyński
(ur. 1926)
W czasie okupacji uczył się w prywatnej szkole handlowej, a następnie w szkole mechanicznej. W wieku 18 lat, jako żołnierz AK, brał udział w Powstaniu Warszawskim, a następnie przebywał w niewoli niemieckiej w Augsburgu. Po powrocie do Polski w 1948 r. pracował kolejno w budownictwie jako kreślarz, a następnie w Ministerstwie Kultury i Sztuki. Zainteresował się fotografią w 1955 r., co otworzyło mu drogę do współpracy reporterskiej z dziennikami i tygodnikami. Umiejętność fotografowania i zdolności organizacyjne doprowadziły do długotrwałej współpracy z Biurem Kongresów PP Orbis. Fotograficzno-techniczne wykorzystywał w działalności na rzecz Solidarności, którą realizował aż do ogłoszenia stanu wojennego. Rok później przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Obecnie fotografuje wyłącznie sprzętem cyfrowym z uwzględnieniem obróbki komputerowej.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl