Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zygmunt Andrychiewicz
(1861 - 1943)
Studiował w warszawskiej Klasie Rysunkowej, równocześnie pracował jako dekorator. W latach 1884 - 1886 dzięki stypendium uzyskanemu od TZSP, studiował w krakowskiej ASP u I. Jabłońskiego i W. Łuszczkiewicza. Kolejne stypendium TZSP pozwoliło mu na kontynuację studiów malarskich w Paryżu w latach 1887 - 1892; uczył się w szkole F. Colarossiego u G. Colina, później u A. W. Bouguereau i T. Robert - Fleury`ego w Academie Julian. Po powrocie do Warszawy prowadził w swojej pracowni kurs rysunku z żywego modela dla kobiet oraz był wykładowcą w żeńskiej szkole malarskiej H. Tokarzewskiej. Wystawiał w warszawskim TZSP (od 1886) i Salonie Krywulta (wielokrotnie), TPSP w Krakowie, na salonach paryskich i na Wystawie Powszechnej w Paryżu (1889, 1900). W 1899 - 1918 mieszkał ponownie w Paryżu - w 1906 studiował w pracowni B. Constantina, a także wystawiał na paryskich salonach. Powrócił na stałe do kraju w 1918 roku i osiadł we wsi Małków u Pstrokońskich. Zmarł w Warcie k. Sieradza w 1943 r.
Wystawiał w warszawskiej Zachęcie, w Salonie Krywulta, a także w Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Malował przede wszystkim sceny rodzajowe i portrety, także pejzaże z motywami z polskich wsi i miasteczek.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl