Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zygmunt Badowski
(1875 Warszawa - 1959 Warszawa)

Zygmunt Badowski uczył się malarstwa w latach 1891 - 1893 w warszawskiej Szkole Rysunkowej pod kierunkiem W. Gersona, a następnie w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza. Dalsze studia odbył w Paryżu w szkole Viti u R. Collina, a po powrocie w krakowskiej akademii pod kierunkiem L. Wyczółkowskiego. W czasie studiów dużo podróżował po Europie. Po skończeniu nauki osiadł w Warszawie. Uprawiał malarstwo portretowe, malował akty, kompozycje figuralne, często o wymowie symbolicznej. Używał farb olejnych, pasteli, sangwiny, zajmował się również litografią. W 1908 roku zorganizował szkołę rzemiosł i przemysłu artystycznego dla kobiet.. Sam uczył malarstwa i historii sztuki, między innymi w Szkole Sztuk Pięknych im. W. Gersona. Udzielał się z życiu artystycznym przedwojennej Warszawy. W latach 1947 - 1949 przewodził Grupie Niezależnych. Miał kilka wystaw zbiorowych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, w latach 1913, 1922, 1931, 1937.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl