Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zygmunt Magner
(1937 Katowice - 2011)

Urodził się w 1937r. w Katowicach. Ukończył studia w 1967r. Był stypendystą rządu Holandii. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę artystyczną i użytkową. Obecnie jest profesorem Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Znany jest przede wszystkim jako malarz neoekspresjonista. Jest on nie tylko wybitnym malarzem, lecz tworzy również garfikę artystyczną i użytkową.
Zygmunt Magner jest laureatem licznych polskich i zagranicznych konkursów. Otrzymał m.in. złoty medal za garfikę podczas Festiwalu Sztuki w Warszawie, wyróżnienie na Biennale Sztuki w Koszycach. Był też stypendystą rządu holenderskiego.
Prace w Polsce i na świecie, m.in.: w Muzeum Narodowym w Warszawie, W Bibliotece Narodowej w Warszawie, w Galerii Narodowej w Waszyngtonie.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl