Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
ACHENBACH Andreas | Pejzaż morski
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
ACHENBACH Andreas
Andreas miał doskonałe warunki, by rozwinąć swój talent. W 1828 r. wraz z ojcem, kupcem z Mannheim, wyjechał do Petersburga, gdzie cztery lata później rozpoczął edukację malarską w Akademii Sztuk Pięknych. W czasie nauki był postrzegany jako słaby uczeń, można to jednaktłumaczyć wcześnie dającym o sobie znać indywidualizmem późniejszego reformatora. Po dwóch latach studiów w Petersburgu Andreas przeniósł się do Düsseldorfu, gdzie kształcił się pod kierunkiem Schadowa i Schirmera i zmiana ta miała dla niego jak najlepsze konsekwencje. Studia natury pomogły mu ukształtować własną wizję malarską, którą rozwinął w 1832 r. podczas odbytej wraz z ojcem podróży do Holandii, na wybrzeża Bałtyku i Morza Północnego. W wieku 20 lat opuścił Düsseldorf na rzecz Monachium i Frankfurtu, gdzie ukończył obraz 'Burza u wybrzeży Norwegii', który wraz z 'Rozbitkiem w Fiordzie Hardange' przyniósł mu rozgłos. Po błyskotliwym debiucie Achenbach nie spoczął na laurach - kolejnych 10 lat poświęcił na kształcące podróże. Zwiedził Szwecję, Norwegię, Danię, południowe i północne regiony Niemiec i góry Tyrolu, tworząc wiele wartościowych prac. Wiek nie osłabił jego zamiłowania do podróży. W 1873 r. wybrał się do Włoch, gdzie przebywał przez dwa lata, mieszkając głównie na Capri. Z tego okresu zachowały się przede wszystkim akwarele, przedstawiające widoki południowych Włoch.Jego twórczość ewoluowała, przechodząc od obecnego w jego wczesnych pracach romantycznego idealizmu do realizmu. Silną inspiracją była dla niego twórczość XVII-wiecznych mistrzów holenderskich.Achenbach jest jednym z twórców nowoczesnego pejzażu niemieckiego. Dla szkoły niemieckiej pozostaje on pionierem i reformatorem. Wśród jego uczniów wymienić należy brata, Oswalda Achenbacha i Alberta Flamma. Jego prace znajdują się w zbiorach większości znaczących muzeów niemieckich i w wielu kolekcjach prywatnych.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl