Wernisaż Ady Pluchy

Wernisaż: 2018-11-24 19:00


Fotorelacja z wernisażu Ady Pluchy

24 listopada 2018

Kulturvereins TAKT, Wiedeń

 

Biogram:
Urodzona na początku lat 80-tych w Lubaczowie, absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom 2010 r. w pracowni projektowania ubioru prof. Aleksandry Pukaczewskiej oraz w pracowni malarstwa prof. Marka Czajkowskiego. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem ubioru oraz rzeźbą, której pierwsze pomysły rozwijała

w pracowni rzeźby prof. Zbigniewa Dudka. Uczestniczka IV Międzynarodowego Biennale Obrazu Quadro Art. 2014 w Łodzi, a także autorka "Złotej Kory" - Nagrody Grand Prix dla Fotografa Roku 2014 OM ZPFP. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie.


O kolekcji:

Początkowa część kolekcji pt. „Ogrody świata” inspirowana jest Azją oraz drzeworytami i malarstwem japońskim.  Sztuka charakteryzująca się barwami chromatycznymi, a niekiedy pięknymi, intensywnymi kolorami, oraz dbałością o detale, zyskała miano yamato-e (obrazy japońskie). Zdobiła parawany, przesuwne drzwi a także zwoje kakemono.
W obrazach posługuję się techniką tempery naturalnej, opartej na spoiwie jajowym, która jest jedną z najstarszych technik malarskich.
Używam złota płatkowego 23,75 ct. oraz srebra. Stosuję także złoto mineralne w pudrze, m.in. "złoto gwiazd" o najwyższej świetlistości i światłotrwałości. Nie utlenia się ono, nie ciemnieje ani nie trzeba go zabezpieczać.

 

O rzeźbie:

Rzeźby tworzę w wyjątkowych chwilach natchnienia, jako ujście dla emocji i wyobraźni. Pomysły przelewam najpierw na papier. Efekt końcowy jest wynikiem eksperymentu. Tworzę głównie rzeźby nieprzedstawiające, abstrakcyjne. Głównym materiałem jest drewno, ale pracuję też z kamieniem, żywicą oraz gliną.Galeria prac


Powrót