Wszystkie moje białe sześciany

11 kwietnia - 17 kwietnia 2019


Wszystkie moje białe sześciany skacze na główkę, wykrzykując hasło przewodnie tegorocznego KRAKERS-a „SKOK”!!! Podsumowuje ponad dwuletnią działalność Domku na Kasprowicza, nieformalnego centrum sztuki współczesnej w prywatnym mieszkaniu: sukcesy i porażki, niezrealizowane pomysły, wyrzuty sumienia. Wystawa jest wielkim, zamaszystym szkicem wszystkiego na raz, tego, co musi odbyć się teraz, zaraz, już, natychmiast, na wczoraj. Stawia pytania o możliwe sposoby funkcjonowania w obiegu sztuki współczesnej, reprezentowanej tu przez biały sześcian. Obsesyjnie powtarzany przy montażu kształt poddaje pod rozwagę publiczności granice kuratorstwa. W międzyczasie z Domku rodzą się Polish Naives.

 

Polish Naives reprezentuje artystów i artystki, którzy wciąż naiwnie wierzą w sztukę. Nie uznajemy podziałów na sztukę profesjonalną, nieprofesjonalną, niską, wysoką, grubą, chudą, art brut czy naif. Sztuka jest sztuką. A czym jest sztuka? Ha! Jesteśmy offowi, ale nasza alternatywność oprawiona w ramy na wymiar doskonale sprawdzi się na ścianie w Twoim salonie (równie dobrze czujemy się na salonach). W przyszłości Polish Naives ma w planach oferować usługi jeszcze większych naiwniaków: humanistów i humanistek.

 

Artyści i artystki: Monika BĄKOWSKA, Agnieszka DONIEC, Marta HOROVITZ (rzemieślniczka), Jacek KOCIOŁEK & David LANGLOIS NG, Jan KOPER, Piotr Sylwester MIERZWA (dostawca treści), Mikołaj REJS, Śomi ŚNIEGOCKA i Adam KOVALCSIK (zespół PISCES), Mateusz SZYMANOWSKI, Paweł WARCHAŁ, Jerzy ZIOMBER

 

Kuratorka: Aśka Warchał-Beneschi

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Cracow Gallery Week KRAKERS 2019


Galeria prac


Powrót