Wystawa z okazji 30. lecia Galerii Sztuki Milano

25 kwietnia - 20 maja 2019


W tym roku warszawska Galeria Sztuki Milano zlokalizowana na Saskiej Kępie obchodzi 30. lecie swojego istnienia. Na przełomie kwietnia i maja z okazji jubileuszu będzie można obejrzeć najnowsze prace ponad 60 artystów. Wydarzenie uhonoruje wiele znakomitych nazwisk świata sztuki. Jest wyrazem podziękowania za wiele lat współpracy, zaangażowania, wzajemnego wsparcia i przyjaźni, zarówno z artystami jak i klientami galerii.

 

Galeria MILANO na stałe wpisała się w pejzaż Saskiej Kępy. Usytułowana przy ruchliwym Rondzie Waszyngtona , w pobliżu Parku Skaryszewskiego wprowadza artystyczny klimat znajdującej się obok ulicy Francuskiej.
Jej założycielka - Elżbieta Kochanek-van Dijk, postawiła na klasyków sztuki współczesnej oraz uznanych twórców średniego pokolenia, nie rezygnując z promocji młodych i obiecujących artystów, kierując swoją ofertę do publiczności o sprecyzowanych  zainteresowaniach w sztuce.
Z biegiem lat galeria wypracowała swoją określoną renomę. Ponad 250 wernisaży połączonych z ciekawymi akcjami, niewymuszony klimat stworzony przez osoby ją prowadzące, a przede wszystkim ciekawi ludzie odwiedzający galerię ukształtowały atmosferę tego miejsca.
Pośród grona prezentowanych autorów na wystawach indywidualnych pojawiają się często młodzi debiutanci dopiero poszukujący własnego języka wypowiedzi. Nowatorstwo tych działań, sposób myślenia twórców i ich warsztat doskonale odświeża ogląd sztuki najnowszej .
Poza działalnością wystawienniczą galeria Milano prowadzi doradztwo w zakresie tworzenia kolekcji sztuki współczesnej, dociera ze sztuką do świata biznesu, włącza się w rozmaite imprezy kulturalne organizowane w Warszawie, wykłady o sztuce, spotkania literackie, koncerty, organizuje coroczne konkursy w dziedzinie projektowania biżuterii.
Przestrzeń galerii jest otwarta na prezentowanie  artystów, którzy w swojej twórczości  wyrażają  swoje emocje, koncepcje czy obserwacje  na polach różnych dziedzin sztuki jak:  malarstwo, fotografia, rzeźba, obiekt ,film, animacje czy performance.


Galeria prac


Powrót