KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

Wieś w górach , 1926

Drukuj

akwaforta na papierze welinowym
21 x 15.5 cm (wymiar z ramą 53.5 x 47.5 cm)
sygn. i dat. oł. p.d.: Kulisiewicz 26
opisany oł. l.d.: (Akwaforta)

cena: *

15-12-2017
data dodania
Więcej informacji pod adresem: www.wejmangallery.com

KULISIEWICZ Tadeusz
Urodził się w 1899 r w Kaliszu, zmarł w 1988 r w Warszawie. Studiował w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Poznaniu, studia kontynuował w warszawskiej ASP w pracowniach M. i M. Kotarbińskich oraz u W. Skoczylasa. Debiutował na wystawie Stowarzyszenia Artystów Grafików Ryt. Przez pierwsze lata twórczości poświęcił się głównie pracy drzeworytniczej. W czasie wojny przebywał w Szlembarku /tam powstał wczesny cykl drzeworytów/ i Krakowie - doskonalił w tym czasie swoją podstawową technikę - rysunek. Po wojnie powstał cykl Warszawa 1945. Dużo podróżował, odwiedził Chiny, Meksyk, Brazylię, Indie, kraje Europy. Podróże stały się inspiracją do artystycznych cykli rysunków obrazujących odwiedzane kraje - ich pejzaż, przyrodę a przede wszystkim żyjących tam ludzi. Operował niezwykle lapidarną, oszczędną kreską, uzyskując rysunek o bardzo silnym, czytelnym wyrazie. Lubił rysować sylwetki kobiet, akty - poświęcił temu tematowi dużą część prac. Był profesorem ASP w Warszawie.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Wejman Gallery
Jaracza 8,
00-378 Warszawa
+48 603 534 181
galeria@wejmangallery.com
wejmangallery.com
pn. - pt.: 11:00 - 19:00
Inne obiekty na sprzedaż:
TCHÓRZEWSKI Jerzy
data dodania: 03-11-2014
Ojcze powiedział Adam…
TCHÓRZEWSKI Jerzy
data dodania: 03-11-2014
BRZOZOWSKI Tadeusz
data dodania: 24-06-2014
Niosąca owoce , ok. 1920
RACZYŃSKI Stanisław
data dodania: 26-01-2015
Płanetnik przy Czarnym Stawie , 1935
GĄSIENICA-SZOSTAK Jan (starszy)
data dodania: 26-01-2015
Chrystus
data dodania: 26-01-2015