FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

"Kobieta w czerwonym sweterku"

Drukuj

olej na płótnie, 87 x 69,5 cm; sygnowany w lewym, dolnym rogu: "FEDKOWICZ". Na odwrocie na płótnie napis: Fedkowicz

cena: 8 500 zł

03-01-2014
data dodania

FEDKOWICZ Jerzy
Urodził się w 1891 r w Stefanówce na Podolu, zmarł w 1959 r w Krakowie. Studia w Moskwie i Petersburgu oraz w Krakowie w ASP pod kierunkiem Wojciecha Weissa. Wystawiał w latach 20-tych razem z grupą Formistów i na wystawach TAP "Sztuka". Sztuka artysty ukształtowała się pod wpływem malarstwa W. Weissa, J. Stanisławskiego, K. Sichulskiego, F. Pautscha. Malował przyrodę - ogrody, martwe natury, akty. Pod koniec życia zajmował się abstrakcją. W 1945 r został mianowany profesorem krakowskiej ASP.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Inne obiekty na sprzedaż:
"Wijący się bluszcz"
KORSKA Bożena

1 250 zł

data dodania: 18-02-2014
"Akt siedzący"
ANERI (WEISSOWA Irena)

8 200 zł

data dodania: 11-06-2014
chińska misa / waza z motylami

2 200 zł

data dodania: 05-12-2014
"Św. Mateusz Ewangelista"

6 800 zł

data dodania: 27-03-2014
"Most na Rabie w Cikowicach"
SERWIN Bogusław

3 800 zł

data dodania: 22-10-2011
"Dorożka"
BARWECKI-SZEWCZYK Tadeusz

1 900 zł

data dodania: 12-03-2013