RYSZKIEWICZ Józef (1856 Warszawa - 1925 Warszawa)

„Łoś z wilkami na mokradłach”, 1917 r. ,

Drukuj

Akwarela na papierze, sygnowana i datowana l.d „Józef N Ryszkiewicz w Rysin - Żanecinie 1917 XII”.

Wymiary w ramie: 42x58 cm (25x40 cm)

cena: 3 300 zł

18-10-2019
data dodania

RYSZKIEWICZ Józef

Urodził się w 1856 roku w Warszawie, zmarł w 1925 roku w Warszawie. Malarstwa uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej (pod kierunkiem W. Gersona i C. Lachnickiego), a w 1875 roku został przyjęty do Akademii sztuk Pięknych w Petersburgu gdzie studiował w pracowni malarstwa batalistycznego u B. P. Willewaldego. Następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium u A. Wagnera. Od 1887 roku działał w Komitecie TZSP gdzie również do 1915 roku wystawiał swoje obrazy. W latach 1900-1912 był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego. W latach 1897-1901 wystawiał także w TPSP w Krakowie. W 1891 roku otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Berlinie, a w 1894 roku srebrny medal na Powszechnej Wystawie Krajowej we Lwowie. W 1900 roku został odznaczony brązowym medalem za "Śmierć markietanki" na Powszechnej Wystawie w Paryżu. Uprawiał malarstwo plenerowe i batalistyczne - malował sceny rodzajowe z polskiej wsi, historyczne i myśliwskie.

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
CH Panorama
Aleja Witosa 31/128
00-710 Warszawa
22 642 30 63
601 53 50 56
info@galeriazak.pl
galeriażak.pl
poniedziałek - piątek
11.00 - 19.00
sobota 11.00 - 16.00
Inne obiekty na sprzedaż:
W drodze, Monachium
PIWNICKI Witold

32 000 zł

data dodania: 17-04-2012
Wesoła jazda
KONARSKI J.

8 500 zł

data dodania: 28-01-2014
La Coupe en Delft, Paryż, 1911 r.
SCHRYVER Louis Marie de

120 000 zł

data dodania: 19-12-2012
Martwa natura, 1939 r.
JANKOWSKI Marian

9 500 zł

data dodania: 26-11-2012
Skalisty brzeg
UZIEMBŁO Henryk

12 000 zł

data dodania: 10-06-2013
Kompozycja VII
ŻÓŁTOWSKA Anna

15 000 zł

data dodania: 12-01-2010