Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (87)
Puchar z uzdrowiska w Truskawcu, II RP, Kresy.
Szklany puchar ze szkła ołowiowego z szlifowanymi scenami przedstawiające źródła, Matkę Boską oraz cytat z literatury.
Stan dobry (drobne wyszczerbienie na rancie wlewu).
Wysokość: 15,8 cm.
Lata 1900-1939

700 zł

06-09-2016
Popielnica ze słoniami, Wiedeń, ok. 1900 r.
Dekoracyjna popielnica marmurowa z figurami kroczących słoni.
Marmur, brąz polichromowany na czarno, kły z kości.
Wiedeń.
Lata 1900 – 1920
Niesygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: średnica 25 cm, wysokość 14,5 cm.

2 800 zł

22-03-2019
Srebro, pr. 3
Monogram złotnika FR
Waga łączna srebra: 389 g.
Austro-Węgry, Wiedeń.
Lata ok. 1900 r.
Punca stosowana w latach 1872-1922.
Punce na kazdym elemencie.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: taca: 19,8 x 17,4 cm, pojemnki: 13,8 x 11 cm.
www.gale

2 500 zł

17-09-2019
Chiny, dynastia Qing, okres Qianlong (1736-1795)
Porcelana, farby emaliowe.
Niesygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 14 x 16 cm.

1 500 zł

18-01-2017
Pies z upolowanym zającem, MIŚNIA, 1924-1934
Królewska Manufaktura w Miśni, Niemcy.
Lata 1924-1934
Sygnowana kobaltem, podszkliwnie na spodzie.
Stan bardzo dobry. Ogon psa po konserwacji.
Wymiary: podstawa 24 x 9,3 cm, wysokość 14,5 cm.

2 500 zł

24-04-2017
Porcelana typu „famille rose”.
Chiny, Dynstia Qing.
XIX w.
Porcelana malowana.
Średnica: 34,5 cm.
Stan bardzo dobry.
Drobne przetarcia malatury, na krawędzi niewielkie wyszczerbienie widoczne na zdjęciach.

1 500 zł

19-07-2019
Patera w stylu Art Deco, Sandrik, lata 30-te.
Patera dwupoziomowa w stylu Art Deco.
Lata 30-te. XX w.
SANDRIK, Czechosłowacja.
Mosiądz srebrzony, szklany wkład w kolorze błękitnym, szlifowany.
Brak małego wkładu szklanego do mniejszej paterki.
Sygnowana na spodzie.
Wymiary: wys. 23,5 cm.

800 zł

17-05-2018
Plewkiewicz, Warszawa.
Lata 30-te.
Sygnowana na podstawie: PLEWKIEWICZ
Mosiądz srebrzony, srebrzenie zachowane w bardzo dobrym stanie.
Szkło z epoki, szlifowane.
Wymiary: wysokość 24,5 cm, średnica szkła 26 cm.
Więcej na www.galeriadas.pl

1 400 zł

19-10-2018
Patera dekoracyjna famille rose.
Porcelana, złocona, malowana.
Chiny, Dynastia Qing
2 poł. XIX w.
Stan bardzo dobry.
Średnica: 35,5 cm.
www.galeriadas.pl

1 200 zł

30-05-2019
Para lichtarzy srebrnych.
Austro-Węgry
Austria
Koniec XIX w.
Punce srebra stosowane w latach 1886-1922.
Stan bardzo dobry.
Waga: 525 g.
Wysokość: 29 cm.
www.galeriadas.pl

2 800 zł

28-06-2019
Komplet 6 sztuk noży do owoców w stylu secesyjnym.
Plewkiewicz i Spółka.
Warszawa.
Poczatek XX w.
Sygnowane na ostrzach: P i S-ka
Stan bardzo dobry. Jeden nożyk ma lekkie przetarcia i zarysowania na rękojeści.
Dł. noża: 15,8 cm.

350 zł

30-11-2018
Miseczka, paterka z motywem winorośli.
Srebro
Wrocław, Christian Hoensh
Lata 1746 – 1792
Punce miejska i punca złotnika na rancie.
Stan raczej średni, do konserwacji, kilka uszkodzeń widocznych na zdjęciach.
Wymiary: 16 x 11 x 3,5 cm.
Waga 71 g.

500 zł

17-09-2019
Lustro neorenesansowe, brąz, kon. XIX w.
Lustro wykonane z brązu, częściowo srebrzone.
Bardzo dokładny odlew.
Europa Zachodnia.
Koniec XIX w.
Sygnowane na odwrocie zachowanaą częściowo oryginalną firmową naklejką.
Tafla lustra współczesna.
Wymiary: 44,5 x 32 cm.
www.galeriadas.pl

1 800 zł

17-09-2019
Miniatura na płycie fajansowej.
Francja, około 1900 r.
sygnowany: Louise Degrout
Oprawa późniejsza.
Stan bardzo dobry, w lewym dolnym rogu obok sygnatury drobne zarysowania warstwy malarskiej.
Wymiary: 24 x 38 cm.

800 zł

17-05-2018
Lampka A. Marciniak, Warszawa, lata 30-te.
Lampka biurkowa w stylu Loft.
Lata 30-te. XX w.
Fabryka Lamp A. MARCINIAK, WARSZAWA.
Sygnowana na spodzie znakiem fabrycznym.
Lampka po profesjonalnej renowacji.
Wysokość: 42,5 cm, średnica podstawy 16 cm.

800 zł

08-01-2018
Kosz w stylu secesyjnym, WMF, lata 1900-1918;
Kosz w stylu secesyjnym.
Niemcy, WMF
Lata 1900-1918.
Mosiądz srebrzony, złocony.
Stan BARDZO DOBRY.
Wkład szklany, oryginalny, szlifowany przy krawędzi.
Wymiary: 17,5 x 17,5 cm, wysokość 9 cm.
www.galeriadas.pl

900 zł

10-04-2018
Komplet do owoców, FRAGET, lata 30-te.
Komplet do owoców.
Wzór Poznański.
FRAGET, Warszawa.
Lata 30-te.
6 szt. noży, 6 szt. widelców.
Stan bardzo dobry.
Oryginalne srebrzenie.
Dł. noża 17 cm, dł. widelca 14,5 cm.

800 zł

13-11-2018
Goldscheider, Wiedeń, lata 30-te.
Fajans malowany, szkliwiony.
Sygnowana na podstawie znakiem wytwórni.
Stan bardzo dobry.
Drobne wyszczerbienie na włosach kobiety widoczne na zdjęciach.
Wysokość 37,5 cm, szer. 44 cm x 17 cm.
www.galeriadas.pl

2 500 zł

14-12-2017
Kilim "Jarzębiny", Polska, Zakopane, ok. 1910 r.
Kilim artystyczny „Jarzębiny” w stylistyce secesyjnej.
Polska, Stowarzyszenie "Kilim" Zakopane
Około 1910-1920.
Autor niezidentyfikowany.
Wełna, len.
Wymiary: 90 x 192 cm.
Stan bardzo dobry z minusem.
Więcej na www.galeriadas.pl

1 800 zł

24-10-2017
Kaseta z różą, brąz, lata 30-te. Polska
Kaseta gabinetowa wykonana z mosiądzu z dekoracyjną złoconą różą na wieku.
Polska
Lata 30-te. XX w.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 21,5 x 15 x 6 cm.
Waga ok. 2,5 kg.
www.galeriadas.pl

1 200 zł

16-07-2019
Karafka ze srebra, Persja, XIX/XX w.
Karafka wykonana ze srebra.
Misternie dekorowana bogatym ornamentem.
Persja, XIX/XX w.
Wysokość 33 cm.
Srebro, ręcznie repusowane, grawerowane.
Punce na wlewie i przy podstawie. Srebro sprawdzone, wysokiej próby.
Waga: 713 g.

2 500 zł

14-03-2017
Karafka Art Deco okuta srebrem, Francja, l. 30-te.
Karafka w stylu Art Deco.
Szkło szlifowane okute srebrem.
Francja.
Lata 30-te.
Wymiary: wys. 27,5 cm.
www.galeriadas.pl

1 200 zł

18-10-2018
Fryderyk Chopin, biskwit, 2 poł. XIX w.
Popiersie Fryderyka Chopina.
Druga połowa XIX w.
Biskwit.
Prawdopodobnie jedna z niemieckich wytwórni porcelany.
Na spodzie wyciśnięty w czerepie numer 33.
Stan bardzo dobry, nie ma uszkodzeń ani napraw.
Wysokość: 21 cm.

1 200 zł

08-01-2018
Fotele "S" proj. Tom Dixon, lata 80-te. design
Projekt i wykonanie lata 80-te.
Metalowy stelaż z plecionką ze słomianego sznurka.
Wymiary: fotele nieznacznie różnią się od siebie: wysokość 106 i 109 cm, siedzisko: 33 x 29 cm oraz 28 x 30 cm. wysokość do siedziska 47 i 46 cm.
Stan ORYGINALNY.

2 500 zł

28-03-2017
Filiżanka, Miśnia, okres Marcoliniego 1774-1813
Filiżanka kolekcjonerska.
Porcelana malowana, szkliwiona.
Królewska Manufaktura w Miśni,
okres Marcoliniego
Lata 1774-1813.
Sygnowana na spodzie zarówno na filiżance jak i na talerzyku.
Stan bardzo dobry, bez uszkodzeń ani napraw.

1 100 zł

27-02-2017
liczba obiektów: 87