Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (87)
Ekrytuar, Meissen, Ernest Teichert, XIX w.
Fabryka Ernsta Teicherta, Meissen.
XIX/XX w.
Sygnatura na spodzie tacki, wyciśnięty w czerepie znak wytwórni: MEISSEN.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: podstawa 27 x 18 cm.

1 200 zł

27-07-2016
Porcelanowy dzbanek z malowaną dekoracją w ptaki i owady.
Porcelana malowana, złocona.
KPM BERLIN
Lata 40-te. XIX w.
Sygnowany na spodzie kobaltem podszkliwnie znakiem wytwórni.
Stan bardzo dobry, bez uszkodzeń czy napraw.
Wysokość: 27,5 cm.

1 200 zł

15-02-2018
Dzbanek na herbatę, srebro, ok. 1850 r.
Niewielkich rozmiarów dzbanek na herbatę wykonany ze srebra.
Europa Zachodnia, Niemcy ?
Około 1850 r.
Próba 13 Łut
Monogram zlotnika I.W.
Stan bardzo dobry.
Waga: 277 g.
Wymiary: 11,3 x 20,5 cm.

1 200 zł

19-07-2019
Duża, dekoracyjna figura przedstawiająca leżącego tygrysa.
Keramos, Wiedeń.
Lata 30/40-te.
Fajans malowany, szkliwiony.
Sygnowana na spodzie znakiem wytwórni oraz wyciskiem numerycznym.
Stan idealny.
Wymiary: wys. 19 cm, podstawa 43 x 25 cm.

1 500 zł

18-02-2019
Budzik podróżny, ZENITH, ok. 1910 r.
Zegar podróżny z budzikiem
Zegar renomowanej szwajcarskiej firmy ZENITH.
Około 1910 r.
Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 9 x 4 x 6,2 cm.
Obudowa z brązu, szkło z fazą.
Oryginalny mechanizm, ośmiodnio

750 zł

05-09-2017
Projekt wnętrza w stylu Art Deco z 1938 r.
Autorem projektu był znany polski architekt wnętrz Władysław Bojkow (1911-1996).
Sygnowany w prawym dolnym narożniku.
Oprawa z epoki podniszczona.
Niewielkie zabrudzenia.
Wymiary: 19,5 x 35 cm.

800 zł

17-09-2019
Balsaminka, srebro, Austro-Węgry, 2 poł. XIX w.
Balsaminka wieżyczkowa
2 połowa XIX wieku.
Austro-Węgry, Wiedeń.
Srebro
Punca złotnika monogram HS.
punce na stopie oraz na krawędzi przykrywki.
Wysokość: 15 cm, waga: 58 g.
Stan bardzo dobry.

1 400 zł

29-11-2016
"Wniebowzięcie", na blasze, poł. XIX w.
„WNIEBOWZIĘCIE N.M.P.”
Olej na blasze.
Około połowy XIX w.
Śląsk ?
Stan bardzo dobry
(obraz po niewielkiej konserwacji: przemyty z brudu, uzupełnienie kilku malutkich braków w warstwie malarskiej)
Wymiary: 47,5 x 34 cm .
Oprawa współczesna (z poł.

1 200 zł

20-10-2016
"Król August II Mocny", Potschappel, XIX w.
Porcelanowa figurka przedstawiająca Króla Polski i Elektora Saskiego Augusta II Mocnego.
Wytwórnia Carla Thieme, Potschappel, Niemcy.
Druga połowa XIX w.
Stan bardzo dobry.
Sygnowana na spodzie.
Wysokość: 18,5 cm.

1 200 zł

10-08-2016
"Kozak nad Nidą", Ludwig Hesshaimer... , 1915
Akwaforta na papierze
Sygnowana ołówkiem w prawym rogu: „Rusisch Polen 1915, Kosack a. d. Nida. / Ludwig Hesshaimer”
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna, ramka czarna błyszcząca, nowe passe partout.
Wymiary: odbitka: 28,5 x 39 cm, całość: 44 x 54 cm

500 zł

03-11-2016
Rzeźby kobiety i psa odlane z BRĄZU, polichromowane.
Lata 30-te.
Francja.
Wymiary: wysokość 28 cm, podstawa 60 x 11 cm.
Stan bardzo dobry.
Podstawa marmurowa.
www.galeriadas.pl

5 800 zł

28-12-2018
RZEPKA Allan (ur. 1940r.)
"Nokturn Krakowski - Wawelska Głowa" , 1993
"Nokturn Krakowski - wawelska Głowa"
1993 r.
Flamaster, biały mazak, papier.
Sygnowany.
Wymiary: 59 x 46 cm .
Lekko pofalowany papier.

450 zł

10-10-2016
MORGENSTERN Carl Ernst (1847 Monachium - 1928 Wilcza Poręba k. Karpacza)
"Pejzaż o zachodzie słońca", pocz. XX w.
Olej na tekturze.
Wymiary: 46,5 x 33,5 cm.
Sygnowany w lewym dolnym narożniku: C. E. Morgenstern
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl
Obiekt został sprzedany
10-01-2018
PERRON Charles Theodore (1862 - 1934)
Lampa naftowa secesyjna, ok. 1900 r.
Lampa naftowa w stylu secesyjnym autorstwa Charlesa Perrona (1862-1934).
Paryż, ok. 1900 r.
Cyna.
Sygnowana nazwiskiem projektanta na podstawie: Ch. Perron
Stan bardzo dobry.
Klosz z epoki z trawioną dekoracją kwiatową.
Wysokość: 22 cm, z kloszem 44

1 400 zł

26-07-2017
WIECZOREK Edward (1901-1988)
„Pejzaż górski z rzeką”, Beskidy?, 1965 r.
„Pejzaż z rzeką” (Beskidy?)
autor: Edward Wieczorek (1901 – 1988)
Olej na płótnie.
Wymiary: 80 x 100 cm.
Sygnowany w lewym dolnym rogu, słabo czytelna dedykacja ? opis ? oraz sygnatura: Ed. Wieczorek i data 1965.
Stan bardzo dobry.

3 800 zł

06-05-2019
JAŹWIECKI Franciszek Adam (Kraków 1900 - Kudowa 1946)
"Dachy - Kraków", lata 30-te.
Lata 30-te.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: JAŻWIECKI
Wymiary: 19 x 22 cm.
Obraz lekko zabrudzony co widać na zdjęciach. Wymaga przemycia.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

18-10-2018
HOCHMAN Henryk (1881 lub 1879-1943)
"FLORA", fajans, Skawina.
Henryk Herszel HOCHMAN (1881-1943)
Fajans delikatny, szkliwiony dwustronnie, szkliwo ołowiowe miodowe.
Wytwórnia w SKAWINIE pod Krakowem.
Niesygnowana.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. 28 cm, podstawa 23 x 17 cm.

2 000 zł

25-11-2016
CZAJ-GOLDHUBER Izydor Ignacy (1896 - 1942)
"Chochołów", lata 30-te.
Pejzaż Chochołowa.
Olej na płótnie.
Wymiary: 56 x 76 cm.
Sygnowany na odwrocie stylizowana sygnatura: Goldhuber / Chochołów
Obraz został przemyty przez konserwatora, dorobione zostały niektóre kliny.
Rama złocona, oryginalna z epoki.
www.galeriadas.

5 000 zł

18-02-2019
GĄSIENICA SZOSTAK Jan (XX w.)
Obraz „Wiosna”.
Nagrowa Miasta Zakopane za zwycięstwo w Zawodach Narc.
1939 r.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: Jan Szostak oraz na odwrocie.
Wymiary: 49 x 68 cm.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

16-09-2019
HOFFMANN Josef (1870 Pirnitz - 1956 Wiedeń)
Wazon Art Deco, Moser, lata 20-te.
Szkło ametystowe, szlifowane.
Projekt: Josefa Hoffmanna (1870-1956)
Wazon powstał w hucie Mosera dla Warsztatów Wiedeńskich.
Lata 20-te.
Wymiary: wys. 11,5 cm.
Niesygnowany.

450 zł

07-08-2017
LORENZL Josef (1892 - 1950)
Figura przedstawia słynną tancerkę nowoczesną Mary Wigman.
Projekt: Josef Lorenzl
Wytwórnia Goldscheider, Wiedeń.
Lata 30-te.
Sygnowana na spodzie.
Fajans malowany, szkliwiony.
Wysokość 26,5 cm, średnica podstawy 15,5 cm .
Stan bardzo dobry.

2 800 zł

11-04-2017
FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
"Fragment pałacu", akwarela
Akwarela na papierze.
Sygnowana w lewym dolnym rogu.
Na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 1961 roku stwierdzająca autentyczność obrazu.
Wymiary: w świetle passe partout 18 x 31 cm. całość z ramą 47,5 x 56,5 cm.

15 000 zł

29-06-2018
MAKAREWICZ Juliusz (1854 Synowódzko Wyżne koło Stryja - 1936 Kraków)
"Pejzaż wiejski. Poznańskie", 1920 r.
Technika mieszana: olej, gwasz na kartonie.
Sygnowany i datowany w lewym dolnym rogu. „Poznańskie / Smogulec?/ 15.10.920/ J.Makarewicz”
Oryginalna złocona rama z epoki, obraz za szybą.
Wymiary: obraz 45 x 61 cm.

4 500 zł

21-03-2018
LASZCZKA Konstanty (1865-1956)
Wazon z pająkami, lata 20-te.
Wazon
Lata 20-te.
Fajans angobowany w kolorze brunatnej glinki.
Prawdopodobnie wykonany w fabryce w Skawinie pod Krakowem.
Niesygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: wys. 22 cm, szer. 34 cm.

3 500 zł

27-04-2017
PIERŚCIŃSKI Paweł (1938 Kielce - 2017 Kielce)
„Wodospad Rodła – Biała Wisełka”, 2001 r.
„Wodospad Rodła – Biała Wisełka”
autor: Paweł Pierściński (1938-2017)
2001 r.
Sygnowana od frontu odręcznie oraz na odwrocie.
Oprawa współczesna.
Wymiary: w świetle passe partout 39,5 x 29,5 cm, całość z oprawą 50 x 40 cm.

1 000 zł

08-02-2019
liczba obiektów: 87