e-antyki.com
ul. Królewskie Lipy 10
05-500 Piaseczno
505 254 755
poczta@e-antyki.com
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (135)
Mebel klasy muzealnej / Komoda Empire wykonana w latach 1810/20 przez znanego ebenistę Jeana-Josepha Chapuisa. Oskrzynienie mebla w całości z litego dębu, fornir mahoniowy piramidalny, kolumny z pełnego mahoniu. wys. 92 cm, szer. 99 cm, gł. 55 cm.

13 900 zł

17-07-2018
Kolumna pod rzeźbę, brąz ok. poł. XIX wieku
Kolumna pod rzeźbę wykonana w całości z patynowanego / złoconego brązu prawdopodobnie we Francji około połowy XIX wieku. Wysokość 101 cm, blat kamienny, profilowany o boku 30 cm.

5 500 zł

02-06-2019
Kolekcjonerski dzban ok.1800/10 NURNBERG
Dzban kolekcjonerski ze srebra wykonany w latach 1800/10 w stylu Empire, dekorowany w motywy zaczerpnięte z klasycyzmu i antyku. Na spodzie cecha dla sreber 13 łutowych, gmerek, NURNBERG. Wysokość 30,3 cm, szerokość 24 cm, waga 737 gram.

15 000 zł

27-01-2019
Kolekcjonerska papierośnica wykonana w Rosji / Moskwie na początku XX wieku ze srebra próby "84". Srebro grubościenne, duże, ciężkie ; 11,5 x 8,5 x 1,5 cm, waga 238 gram.

3 700 zł

06-07-2018
Kmpl. 5 kluczyków do zegarków , złoto 750 XIX wiek
Komplet kolekcjonerskich 5 sztuk kluczyków do zegarków kieszonkowych wykonanych w całości ze złota próby 750 w Paryżu pod koniec XIX wieku. Długość 27 - 39 mm. Waga łączna 12,34 gram.

2 800 zł

15-03-2019
Komplet 12 sztuk noży deserowych wykonanych w Paryżu około połowy XIX wieku. Długość 21 cm, waga łączna 483 gram (waga samego srebra ~180 gram / 15 gram szt.)

750 zł

30-01-2019
Para pięknych kinkietów wykonanych ze złoconego / patynowanego brązu we Francji około połowy XIX wieku. Wysokość 34 cm, szerokość ramion 31 cm.

6 000 zł

30-05-2019
Karafka, Paryż szkło / srebro 950 pocz. XX wieku
Karafka wykonana na początku XX wieku w Paryżu z połączenia szkła ze srebrem. Szkło grubościenne, ciężkie, rżnięte, srebro najwyższej próby 950 (Minerwa). Wysokość 26 cm, szerokość brzuśca 14 cm.

2 000 zł

06-07-2019
Balsaminka w formie pełnoplastycznej ryby wykonana w I połowie XIX wieku ze srebra prawdopodobnie na terenie polskich kresów wschodnich. Ryba jest bardzo duża długości 20 cm, wysokość 5,5 cm, waga 98,40 gram.

2 800 zł

29-01-2019
Zegarek kieszonkowy z renomowanej, wspaniałej wytwórni czasomierzy IWC Schaffhausen o numerze seryjnym 336524 wykonany w 1905 roku. Koperta podwójna wykonana w całości ze złota próby 585 (14 karat). Średnica 50 mm, grubość 13 mm, waga 87,88 gram.

7 400 zł

04-05-2019
Zegarek kieszonkowy z renomowanej, wspaniałej wytwórni czasomierzy IWC Schaffhausen o numerze seryjnym 912009 wykonany w 1929 roku w stylu Art Deco. Średnica 50 mm, dość płaski, idealny do fraka, bądź kamizelki ; grubość 8 mm, waga 65,25 gram.

6 500 zł

04-05-2019
Garnitur na biurko wykonany w stylu secesyjnym około 1900 roku. Marmur z wyraźnym użyleniem o mocnej barwie zieleni butelkowej. Artysta działający na pocz. XX wieku we Francji. Wymiary 29 x 16 x 9 cm.

1 500 zł

12-04-2019
Oferujemy oryginalne puzdro na biżuterię z pracowni Emila Galle wykonane około 1900 roku. Sygnatura (foto) stosowana w latach 1875-1910. Wysokość 5 cm, średnica brzuśca 13 cm

3 500 zł

22-03-2019
Kolekcjonerski kubek wykonany w warszawskiej pracowni złotniczej Franciszka Żernickiego ze srebra próby 12 łut około 1840 roku. Srebro grubościenne, duże, ciężkie ; wysokość 8,2 cm, średnica kołnierza 7,5 cm, waga 114 gram.
Obiekt został sprzedany

2 500 zł

06-07-2019
Pastel/karton, portret pięknej kobiety o uwodzicielskim spojrzeniu wykonany w I połowie XX wieku. Praca pięknie oprawiona, bardzo reprezentacyjna, duża o wymiarach ; 93 x 70 cm, w świetle passe-partoua 66 x45 cm. Stan zachowania doskonały !

4 700 zł

06-07-2018
Zegar kominkowy / komodowy, Empire, Francja, ok.1830 roku w całości ze złoconego, agatowanego brązu. Zegar na bardzo dobrym chodzie , wybija pełne i półgodziny. Wysokość 39 cm, podstawa o wymiarach 30 X 11,5 cm.

7 000 zł

20-06-2018
Empire, taca srebro "84" Sankt Petersburg 1831 rok
Piękna taca wykonana w stylu Cesarstwa w Sankt Petersburgu w pracowni złotniczej Таллберг Генрик (Tallberg Henrik) ze srebra 84 w 1831 roku. Taca o wymiarach 38 x 25,5 cm, waga 665 gram.
Obiekt został sprzedany

5 500 zł

16-06-2019
Empire, Szezlong Mahoniowy Ok. 1840 Roku
Szezlong wykonany około połowy XIX wieku w stylu empire. Mebel wykonany z litego mahoniu, oskrzynienie siedziska fornirowane mahoniem piramidalnym. Wysokość wezgłowia 101 cm, wysokość do siedziska 45 cm, długość 166 cm, szerokość 66 cm.

8 500 zł

18-08-2018
Emile Galle - Duży Wazon 44 Cm, Około 1900 Roku
Oryginalny wazon z pracowni Emila Galle wykonany około 1900 roku. Sygnatura (foto) stosowana w latach 1875-1910. Wysokość 44 cm, średnica brzuśca 18 cm, średnica kołnierza 9 cm.

7 800 zł

16-06-2018
Dzban / srebro 950 Potoccy herb Pilawa 1850/60
Wspaniały wielki dzban wykonany w latach 1850-60 w Paryżu ze srebra najwyższej próby 950 (Minerwa1), cecha srebra powtórzona trzykrotnie. Dzban w całości złocony!! Wysokość 36 cm, średnica brzuśca 13 cm, waga 1187 gram.

20 000 zł

25-01-2019
Dwie prace przedstawiające autorskie projekty mebli z paryskiej pracowni meblarskiej Thomasa Vielpeau wykonane około 1900 roku. Wymiary każdej z prac 42 x 32 cm. Cena dotyczy dwóch sztuk.

1 200 zł

19-02-2019
Duża "herbatnica" ze srebra 800 ok.1880 roku
Piękna herbatnica wykonana w latach 1880/90 w całości ze srebra próby 800 w krajach Beneluksu. Wysokość 18 cm, średnica podstawy 11 cm, waga 432 gram.

2 500 zł

16-06-2019
DENIERE / Paris - Zegar Kominkowy Ok.1860/70 Roku
Zegar kominkowy ze znakomitej paryskiej wytwórni Jean Francois Deniere (1774-1866). Podstawa z grubo złoconego ogniowo brązu stylizowana ornamentami rocailowymi, pnączami roślin, motywami kwiatowymi. Wysokość 42 cm, szerokość 32 cm, głębokość 20 cm.

7 900 zł

16-06-2018
Cukiernica odkryta wykonana ze srebra 12 łut około 1800 roku prawdopodobnie na terenie Królestwa Polskiego, bądź na Kresach w bliżej nieustalonym ośrodku złotniczym. Wysokość wraz z uchem 12,5 cm, średnica brzuśca 10 cm, waga 100 gram.

1 400 zł

19-02-2019
Cukiernica około 1840 roku DUBOIS, srebro 12 łut
Cukiernica w formie czworobocznej szkatułki o wybrzuszonych na dole i wklęsłych w górnej partii ściankach. Wysokość 12 cm, szerokość 16 x 12 cm, waga 450 gram.

4 300 zł

13-06-2019
liczba obiektów: 135