e-antyki.com
ul. Królewskie Lipy 10
05-500 Piaseczno
505 254 755
poczta@e-antyki.com
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (152)
Para pięknych kinkietów wykonanych ze złoconego / patynowanego brązu we Francji około połowy XIX wieku. Wysokość 34 cm, szerokość ramion 31 cm.

6 000 zł

30-05-2019
K.Bierkowski / Warszawa, srebro 84 około 1905 roku
Klasycystyczny dzbanek na mleko wykonany ze srebra próby 84 około 1905 roku w warszawskiej pracowni złotniczej Kazimierza Bierkowskiego. Prosta, elegancka i ponadczasowa forma nawiązująca do antyku. Wysokość 12,5 cm, srebro grubościenne ; waga 160 gram.
Obiekt został sprzedany

1 780 zł

04-05-2019
Balsaminka w formie pełnoplastycznej ryby wykonana w I połowie XIX wieku ze srebra prawdopodobnie na terenie polskich kresów wschodnich. Ryba jest bardzo duża długości 20 cm, wysokość 5,5 cm, waga 98,40 gram.

2 800 zł

29-01-2019
Zegarek kieszonkowy z renomowanej, wspaniałej wytwórni czasomierzy IWC Schaffhausen o numerze seryjnym 336524 wykonany w 1905 roku. Koperta podwójna wykonana w całości ze złota próby 585 (14 karat). Średnica 50 mm, grubość 13 mm, waga 87,88 gram.

7 400 zł

04-05-2019
Zegarek kieszonkowy z renomowanej, wspaniałej wytwórni czasomierzy IWC Schaffhausen o numerze seryjnym 912009 wykonany w 1929 roku w stylu Art Deco. Średnica 50 mm, dość płaski, idealny do fraka, bądź kamizelki ; grubość 8 mm, waga 65,25 gram.

6 500 zł

04-05-2019
"Madonna z Dzieciątkiem", ikona wykonana w Moskwie około 1840 roku. "Okład" / "Koszulka" wykonana techniką repusu, grawerunku z grubo srebrzonej miedzi. Ikona o wymiarach 30,5 x 24,5 cm.
Obiekt został sprzedany

3 000 zł

22-03-2019
Garnitur na biurko wykonany w stylu secesyjnym około 1900 roku. Marmur z wyraźnym użyleniem o mocnej barwie zieleni butelkowej. Artysta działający na pocz. XX wieku we Francji. Wymiary 29 x 16 x 9 cm.

1 500 zł

12-04-2019
Oferujemy oryginalne puzdro na biżuterię z pracowni Emila Galle wykonane około 1900 roku. Sygnatura (foto) stosowana w latach 1875-1910. Wysokość 5 cm, średnica brzuśca 13 cm

3 500 zł

22-03-2019
Pastel/karton, portret pięknej kobiety o uwodzicielskim spojrzeniu wykonany w I połowie XX wieku. Praca pięknie oprawiona, bardzo reprezentacyjna, duża o wymiarach ; 93 x 70 cm, w świetle passe-partoua 66 x45 cm. Stan zachowania doskonały !

4 700 zł

06-07-2018
Zegar kominkowy / komodowy, Empire, Francja, ok.1830 roku w całości ze złoconego, agatowanego brązu. Zegar na bardzo dobrym chodzie , wybija pełne i półgodziny. Wysokość 39 cm, podstawa o wymiarach 30 X 11,5 cm.

7 000 zł

20-06-2018
Empire, Szezlong Mahoniowy Ok. 1840 Roku
Szezlong wykonany około połowy XIX wieku w stylu empire. Mebel wykonany z litego mahoniu, oskrzynienie siedziska fornirowane mahoniem piramidalnym. Wysokość wezgłowia 101 cm, wysokość do siedziska 45 cm, długość 166 cm, szerokość 66 cm.

8 500 zł

18-08-2018
Empire, kaseta / szkatuła na biżuterię ok. 1820/30
Oryginalna kaseta na biżuterię wykonana w latach 1820/30 w stylu Empire. Konstrukcja kasety z drewna iglastego, fornir mahoniowy piramidalny o pięknym usłojeniu. Kaseta / szkatuła jest dość duża o wymiarach 30 x 18,5 x 15 cm.

3 650 zł

19-04-2019
Empire - Solnica srebrna ok. 1830 roku
Piękna, bardzo duża solnica w stylu Empire wykonana w nierozpoznanym warsztacie ze srebra około 1830 roku. Solnica jest bardzo duża o wymiarach ; wysokość 9 cm, szerokość 12 x 5,5 cm, waga 110 gram !
Obiekt został sprzedany

2 700 zł

23-05-2019
Emile Galle - Duży Wazon 44 Cm, Około 1900 Roku
Oryginalny wazon z pracowni Emila Galle wykonany około 1900 roku. Sygnatura (foto) stosowana w latach 1875-1910. Wysokość 44 cm, średnica brzuśca 18 cm, średnica kołnierza 9 cm.

7 800 zł

16-06-2018
Eduard Kurzbauer - wspaniały obraz malowany techniką olejną na płótnie ok. 1870 roku. Prezentowana praca o wymiarach bez ramy 74 x 106 cm, sygnatura artysty widoczna w prawym dolnym rogu.
Obiekt został sprzedany

24 000 zł

16-06-2018
Dzban / srebro 950 Potoccy herb Pilawa 1850/60
Wspaniały wielki dzban wykonany w latach 1850-60 w Paryżu ze srebra najwyższej próby 950 (Minerwa1), cecha srebra powtórzona trzykrotnie. Dzban w całości złocony!! Wysokość 36 cm, średnica brzuśca 13 cm, waga 1187 gram.

20 000 zł

25-01-2019
Dwie prace przedstawiające autorskie projekty mebli z paryskiej pracowni meblarskiej Thomasa Vielpeau wykonane około 1900 roku. Wymiary każdej z prac 42 x 32 cm. Cena dotyczy dwóch sztuk.

1 200 zł

19-02-2019
DENIERE / Paris - Zegar Kominkowy Ok.1860/70 Roku
Zegar kominkowy ze znakomitej paryskiej wytwórni Jean Francois Deniere (1774-1866). Podstawa z grubo złoconego ogniowo brązu stylizowana ornamentami rocailowymi, pnączami roślin, motywami kwiatowymi. Wysokość 42 cm, szerokość 32 cm, głębokość 20 cm.

7 900 zł

16-06-2018
Cukiernica odkryta wykonana ze srebra 12 łut około 1800 roku prawdopodobnie na terenie Królestwa Polskiego, bądź na Kresach w bliżej nieustalonym ośrodku złotniczym. Wysokość wraz z uchem 12,5 cm, średnica brzuśca 10 cm, waga 100 gram.

1 400 zł

19-02-2019
Adam Zamoyski - srebro 12 łut, Kraków złotnik działający samodzielnie w latach 1824-1842. Wysokość 13 cm, szerokość 16 x 11,5 cm, waga 555 gram.
Obiekt został sprzedany

8 000 zł

15-03-2019
Brąz patynowany przedstawiający Akt młodej kobiety trzymającej nad głową gałąź winorośli wykonany około połowy XIX wieku. Rzeźba autorstwa Claude Michela Clodiona. Wysokość 50 cm. Zachowana oryginalna patyna w dwóch odcieniach. Stan zachowania doskonały !

7 900 zł

22-06-2018
Chopard, Happy Diamonds, naszyjnik złoto 750
Naszyjnik wykonany w firmie Chopard będącej synonimem luksusu i najlepszych wzorców. Model Happy Diamonds, złoto próby 750 (18 karat). Długość 41 cm, waga 7,17 gram.

4 500 zł

18-04-2019
Cartier,designerska obrączka z luksusowej firmy której przedstawiać nie trzeba :) Złoto próby 750, w centralnym miejscu osadzony jest naturalny diament w szlifie brylantowym o masie 0.70 ct, wspaniałej barwie i czystości F/VS1. Waga 13,15 gram, roz. 19.

16 900 zł

15-03-2019
Zapalniczka firmy Cartier , model Trinity z lat 90. XX wieku. Waga całej zapalniczki 90 gram, sama obudowa wykonana w całości ze złota próby 750 o wadze 30 gram. Wysokość 70 mm, szerokość 25 mm.

6 890 zł

13-03-2019
Bransoleta wykonana w stylu secesyjnym około 1910 roku w Carskiej Rosji / Moskwie. Sztywna, ażurowa, potrójna obręcz z zapięciem na zatrzask. Obwód zewnętrzny bransolety ~20 cm, wewnątrz ~18 cm. Waga 17,55 gram.

5 800 zł

02-04-2019
liczba obiektów: 152