CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (372)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
"Moczary"
olej na płótnie, 26,2 x 21 cm, sygnowany i opisany w lewym, górnym rogu: "Polesie | J. Malczewski".

82 000 zł

17-04-2019
Nowość
WYGRZYWALSKI Feliks Michał (1875 - 1944)
"Siesta"
olej na płótnie
49,5 x 69,5 cm
sygnowany i opisany w prawym, dolnym rogu: "Siesta | F. M. Wygrzywalski".

17 500 zł

17-04-2019
Nowość
JAROSZYŃSKI Józef (1835 Lwów - 1900 Monachium)
"W tatrzańskiej dolinie"
olej na płótnie
73,5 x 99,5 cm
sygnowany czerwonym olejem w prawym, dolnym rogu: "J.Jaroszyński".

42 000 zł

17-04-2019
Nowość
DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
"Elihu i Elifaz" , 1979
technika mieszana na tekturze
52 x 74,5 cm
sygnowana i opieczętowana autorskimi stemplami w prawym, górnym rogu: "ED | 1943 | "Elihu i Elifaz" | RYSUNEK | E. DWURNIK | 5.341 | 1979", "CYKL: MOI BOHATEROWIE 25", E. Dwurnik | 31.I.79. | ED".

14 000 zł

17-04-2019
Nowość
"Statuetka" , 1979
technika mieszana na papierze
48,5 x 35,5 cm
sygnowana i opisana w prawym, dolnym rogu: "E. Dwurnik 1971. VII", w prawym górnym rogu autorski stempel: "RYSUNEK | E. DWURNIK | 3610".

11 000 zł

17-04-2019
Nowość
"Śniadanie na trawie" , 1973
technika mieszana na papierze, 50 x 37 cm, opieczętowana autorskimi stemplami i opisana w prawym, dolnym rogu: "RYSUNEK | E. DWURNIK | 4311 | 1973" oraz "CYKL: MOI BOHATEROWIE".

8 500 zł

17-04-2019
Nowość
SĘTOWSKI Tomasz (ur. 1961, Częstochowa)
"Alegoria zwycięstwa" , 2018
olej na płótnie , 50 x 40 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "T. Sętowski".
Na odwrocie autorski opis: "Alegoria zwycięstwa | olej, płótno, 50 x 40 cm | 2018 | Tomasz Sętowski". Do pracy dołączony autorski certyfikat autentyczności obrazu.

17 500 zł

17-04-2019
Nowość
KISLING Mojżesz (1891-1953)
"Rudowłosa" , 1947
litografia barwna na papierze, 59,5 x 45 cm, sygnowana i datowana na płycie w prawym, górnym rogu: "Kisling | Paris | 1947".
Poniżej kompozycji opis ołówkiem: "HC" oraz sucha pieczęć Atelier Kisling i podpis syna artysty Jeana Kislinga.

6 500 zł

17-04-2019
Nowość
KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
"Kostium IV z Nosorożca"
flamaster na papierze, 29,5 x 21 cm, opisany w obrębie kompozycji oraz u góry: "IV Kostüm".
Do pracy dodatkowo dołączamy potwierdzenie autentyczności przez Konstantego Węgrzyna - bliski współpracownik Tadeusza Kantora.

1 900 zł

17-04-2019
Nowość
"Szkic damy"
flamaster na papierze, 29,5 x 21 cm
Do pracy dodatkowo dołączamy potwierdzenie autentyczności przez Konstantego Węgrzyna - bliski współpracownik Tadeusza Kantora, współzałożyciel i wieloletni Dyrektor Cricoteki.

2 200 zł

17-04-2019
Nowość
Wiesław Grzymalski (1891 - 1941) - "W sadzie"
olej na tekturze, 33 x 23,5 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "W GRZYMALSKI".

1 400 zł

01-03-2019
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna waza , 1840
srebro próby 12 łut, Austro-Węgry, Wiedeń – 1840 rok, wysokość (z pokrywą): 16 cm, szerokość (z uchwytami): 25 cm, średnica wlewu: 17 cm, waga: 1324,4 g.

3 900 zł

02-08-2018
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Plakieta ze sceną adoracji pasterzy
brąz patynowany, Augsburg - 2. Połowa XVIII wieku, 10 x 7,7 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "I:Q". Na odwrocie wydrapany znak własnościowy: "JM". Reliefowa plakieta ze sceną na tle architektury.

11 500 zł

17-11-2017
Para świeczników "Torreadorzy"
brąz patynowany, koniec XIX / początek XX wieku, wysokość: 25 cm, wymiary podstawy: 9 x 11 cm.

3 600 zł

13-04-2018
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
Pal Horvath (1936 - ) "Trzy kolory w superpozycji" , 2002
akryl na płycie, 2002 rok, 50 x 70 cm, opisany autorsko na odwrocie: "- 3 couleurs | (superpositions) | - 2002 | - 50 x 70 cm | - ACRYL sur MDF. | PAL HORVATH".

1 800 zł

27-10-2017
Moser Karlsbad (1857 - ) - Wazon z puttami
szkło szlifowane, częściowo matowione, barwione w masie na kolor żółty, Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XX wieku, wysokość: 24 cm, szerokość: 11 cm. Na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owalu.

700 zł

11-05-2018
Moser Karlsbad (1857 - ) - Wazon ametystowy
szkło prasowane, szlifowane, częściowo matowione, barwione w masie na kolor ametystowy, Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XX wieku, wysokość: 22 cm, szerokość: 15,5 cm, średnica wlewu: 9 cm. Na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owal

900 zł

11-05-2018
Mapa Polski i Śląska , 1626
miedzioryt kolorowany na papierze, John Speed - 1626 rok, 40,5 x 51 cm. Mapa pochodzi z atlasu Johna Speeda "A Prospect of the most famous Parts of the World" z 1626 roku wznowionego w 1676 roku przez Thomasa Basseta I Richarda Chriswella.

9 200 zł

15-06-2018
Kaseta / futerał z herbem Pilawa Potockich
drewno, brąz, złocenia, emalia, aksamit, atłas, Wiedeń - druga połowa XIX wieku, firma E. Britze, Wiedeń, Kaunitzgasse 4, 31,5 x 37 x 7,5 cm.

Proweniencja: Antykwariat LAMUS - Warszawa / aukcja - czerwiec 2016.

15 500 zł

04-01-2019
Johann Geyer (1807 - 1875) "Consilium medicum"
olej na blasze, 31 x 38 cm, praca niesygnowana, przypisywana Johannowi Geyerowi. Na odwrocie nalepka z wypisanym ręcznie tytułem pracy i nazwiskiem: "Geyer" oraz naklejka składu z Hamburga: "W. F. AHRT | in | HAMBURG | Neuerwall 50.".

16 000 zł

14-04-2016
/15
liczba obiektów: 372