Wejman Gallery
Jaracza 8,
00-378 Warszawa
+48 603 534 181
galeria@wejmangallery.com
pn. - pt.: 11:00 - 18:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (20)
LENICA Alfred (1899 - 1977)
gwasz na papierze
42 x 29,5 cm
sygn. p.d.: Lenica
Więcej pod adresem: www.wejmangallery.com
27-10-2017
HAYDEN Henryk (1883 Warszawa - 1970 Paryż)
Widok na kanał, ok. 1913
akwarela i ołówek na papierze
27 x 36.7 cm (wymiar z ramą 59 x 68 cm)
sygn. p.d.: Hayden
30-04-2019
Musique , 1916
drzeworyt na bibule
15.7 x 21.8 cm (wymiar z ramą 47 x 52.5 cm)
numerowany l.d.: E. P.
sygn. i dat. oł. p.d.: Hayden 1916
14-12-2018
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Mariana Henzela , 1915
olej na desce
35 x 27 cm (wymiar z ramą 55.5 x 47.5 cm)
sygn. i dat. p.g.: J Malczewski / 1915
11-01-2019
RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
Pejzaż południowy, ok. 1918 - 1920 , 1918
olej na płótnie naklejonym na deskę
38 x 49 cm (wymiar z ramą 64 x 73 cm)
sygn. p.d.: Jan Rubczak
30-04-2019
GĄSIENICA-SZOSTAK Jan (starszy) (1863-1939)
Płanetnik przy Czarnym Stawie, 1935

intarsja na drewnie
50,7 x 52,5 cm
sygn. p.d.: GĄSIENICA – JAN – SZOSTAK. SEN
na odwrocie etykieta z opisem: Zakopane 1935 rok / Płanetnik przy Czarnym Stawie

26-01-2015
Chrystus
intarsja na drewnie
40 x 33 x 8,5 cm
sygn. p.d.: G.S. / J-S.
26-01-2015
TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)
Ojcze powiedział Adam… , 1960

technika mieszana, tusz, gwasz na papierze
77,5 x 30 cm
sygn. p.d.: J.Tchórzewski 60

03-11-2014
Ojcze po raz pierwszy ta dłoń… , 1960

66,5 x 47 cm
sygn. p.d.: J.Tchórzewski 60

03-11-2014
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Wymarłe miasto , 1904
litografia barwna na kartonie
25.5 x 31 cm (wymiar z ramą 52.5 x 57.5 cm)
sygn. i dat. p.d.: L. Gottlieb / Paryż 1904
sygn. l.d. monogram wiązany: LG
14-12-2018
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Portret Leny , 1932
olej na tekturze
63 x 48 cm (wymiar z ramą 80 x 64.5 cm)
sygn. l.d.: L. gottlieb
opisany p.d.: Frau Lena in Freundschaft l.g.
14-12-2018
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Miłosierdzie , 1918
litografia barwna na papierze czerpanym
40.5 x 29.5 cm (wymiar z ramą 60 x 50 cm)
sygn. ołówkiem p.d.: Leopold Gottlieb
14-12-2018
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Klarnecista w marszu , 1916
akwarela na papierze
25 x 35.5 cm (wymiar z ramą 45 x 56 cm)
sygn. p.d.: l. gottlieb
14-12-2018
MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
Rue de la Miséricorde, Saint Tropez , 1920
akwarela na papierze
44 x 32 cm (wymiar z ramą 83.5 x 71.5 cm)
sygn. l.d.: Muter
10-04-2019
FIJAŁKOWSKI Stanisław (ur. 1922)
Teka 6 linorytów , 1990
linoryt na papierze
40 x 30 cm
egzemplarz 15/50

Każda grafika sygnowana, datowana i opisana.
Nakład limitowany do 55 egzemplarzy.
15-12-2017
RACZYŃSKI Stanisław (1903 Wadowice - 1982 Kraków)
Niosąca owoce, ok. 1920

drzeworyt na bibule japońskiej
36,5 x 20,9 cm (wymiar z ramą 45 x 29 cm)
sygn. l.d.: Stanisław Raczyński

26-01-2015
BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)
Kompozycja , 1960

linoryt z interwencją barwną na papierze kremowym
16 x 12 cm (wymiar z ramą 36,5 x 32 cm)
sygn. ołówkiem pod ryciną p.d.: t. Brzozowski / 60

24-06-2014
KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)
Wieś w górach , 1926
akwaforta na papierze welinowym
21 x 15.5 cm (wymiar z ramą 53.5 x 47.5 cm)
sygn. i dat. oł. p.d.: Kulisiewicz 26
opisany oł. l.d.: (Akwaforta)
15-12-2017
MAKOWSKI Tadeusz (1882 Oświęcim -1932 Paryż)
Trójka dzieci , 1932
piórko, sepia i czarny tusz na papierze żeberkowym
24.4 x 31.2 cm (wymiar z ramą 66 x 72 cm)
dedykowany, sygn. i dat. p.d.: Kochanej Pannie Różyczce Tadé Makowski 1932
23-05-2019
TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)
Martwa natura , 1928

olej na płótnie
33 x 45,7 cm
sygn. l.g.: W. Terlikowski / 1928

13-03-2015
liczba obiektów: 20