Artissima Dom Aukcyjny
Zielna 39
00-108 Warszawa
22 890 72 12
salon@artissima.pl
poniedziałek - piątek: 11-18
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (72)
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światła w międzyprzestrzeni, 1959*
tusz/karton, 42 x 30 cm

Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Chełstowski.

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
Nowość
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światłokwiaty, 1963*
technika własna/płyta, 124 x 62,5 cm

sygn., dat. i opisany na odwrociu: ZDZISŁAW STANEK / ŚWIATŁOKWIATY, 1963

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
Nowość
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światłoformy VI, 1978*
relief, drewno polichromowane, karton/płyta pilśniowa i paździerzowa, 100 x 70 cm

na odwrociu nalepka BWA w Katowicach

wystawiany i reprodukowany

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
Nowość
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1954*
gwasz/papier, 30 x 40 cm

sygn. i dat. na odwrociu: U.Broll/1954

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
Nowość
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1957*
technika mieszana/tektura, 23,5 x 32 cm

sygn. i dat. na odwrociu dwukrotnie; p.d. i l.d.: U. Broll / 1957

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
Nowość
DOBROWOLSKI Odo (1883-1917)
Kościół przy Saint Germain w Paryżu, 1914
akwarela/papier, 89 x 130 cm

sygn. p.d.: Odo Dobrowolski/Paryż/914

p.d.: Eglise St. Germain

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
Nowość
Żyd Wieczny Tułacz, Bracia Łopieńscy,1926
brąz/odlew, patynowanie, wys. 26 cm
sygn. ZTEN, BR. ŁOPIEŃSCY/WARSZAWA
Więcej na www.artissima.pl
SPRZEDANE
Obiekt został sprzedany
23-10-2018
Stolik w stylu biedermeier, poł. XIX w.
konstrukcja sosna, fornir z mahoniu piramidowego

wys. 65,5 cm, blat: 43 x 59 cm

Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
23-10-2018
srebro pr. 84/odlew, cyzelowanie

wys. 23,5 cm, waga: 563 g

znaki: punca probierza OC/1877 z próbą 84 i orłem
Pogorzelski w prostokącie, głowa jelenia – znak warsztatowy

12-10-2018
Ekrytuar biurkowy z kogutem, l. 30. XX w.
marmur, brąz/odlew, cyzelowanie
18 x 30 x 15,5 cm
WIĘCEJ NA WWW.ARTISSIMA.PL
16-04-2018
PRIECHENFRIED Alois Heinrich
Dziewczyna czytająca książkę
olej/płótno, 53 x 42 cm

sygn. l.g.: APriechenfried

Obiekt certyfikowany przez Agencję Ad-Arte Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
WERNER August Teodor (1836 Warszawa - 1902 Warszawa)
Cukiernica skrzynkowa z monogramem JK, 1870 r.
srebro, wewnątrz złocone, próby 84 , punce: cecha probierni , orzeł dwugłowy, znak warsztatowy

wys. 9 cm, szer. 15 cm, głęb. 10 cm; waga 516 g.

WIĘCEJ NA WWW.ARTISSIMA.PL
12-10-2018
JONSCHER Barbara (1926-1986)
Skulona
tusz/papier, 21 x 29,5 cm

na odwrociu szkic tej kompozycji

Więcej na www.artissima.pl
17-09-2018
JONSCHER Barbara (1926-1986)
Ptak fantastyczny
tusz/papier, 29,5 x 42 cm

opisany na odwrociu: Ptak fantastyczny

Więcej na www.artissima.pl
17-09-2018
JONSCHER Barbara (1926-1986)
Nad wodą
ołówek, kredka, akwarela/papier, 29,5 x 42 cm

Więcej na www.artissima.pl
17-09-2018
JONSCHER Barbara (1926-1986)
Biała ryba, 1957
olej/płótno, 60 x 80 cm

Więcej na www.artissima.pl
14-01-2019
CESIO Carlo (1626 - 1686)
Andromeda przykuta do skały, 2. połowa XVII w.
sangwina/papier czerpany, 27 x 53 cm (w świetle passe-partout)

Więcej na www.artissima.pl
23-10-2018
KOWALSKI CHARLEÉ Karol (1910 Warszawa - 1968)
Chaty, 1934
monotypia/papier, 46 x 33,5 cm w świetle oprawy

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 1934 2/2 / mszarle

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
OLSZEWSKI Czesław (1894 - 1969)
Ul. Nowy Świat, przed 1939
fotografa czarno-biała/papier

life time print, 29 x 46 cm

ze zbiorów rodzinnych

Więcej na www.artissima.pl
28-03-2018
Pomnik Chopina, l. 30. XX w.
fotografia, 38,8 x 29,5 cm

vintage print

na odwrociu pieczęć: Fot. Czesław Olszewski / Ze zbiorów rodzinnych

fotografia z kolekcji rodzinnej

zdjęcie retuszowane przez autora

20-12-2018
fotografia czarno-biała/papier
life time print
48,5 x 37 cm
na odwrociu 2 pieczęcie
WIĘCEJ NA WWW.ARTISSIMA.PL
16-04-2018
fotografia sepiowa/papier

life time print, 39,5 x 26,5 cm

fotografia pochodzi z kolekcji rodzinnej

11-04-2018
LAVEAUX de Ludwik (1891 Frysztak - 1969 Londyn)
Pejzaż górski
olej/tektura, 13 x 32 cm

sygn. p.d.: L.De Laveaux

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
LINDEMAN Emil (LINDEMANN) (1864-ok. 1945)
Pejzaż górski
olej/płótno, 37 x 48 cm

sygn. l.d.: E. Lindeman

na krosnach zdarta nalepka wystawowa

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
JAŹWIECKI Franciszek Adam (Kraków 1900 - Kudowa 1946)
Hala Gąsienicowa w zimie
olej/tektura, 47,5 x 54,5 cm

sygn. p.d.: Fr. Jaźwiecki / 1939.

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
/3
liczba obiektów: 72