1 zł
2 600 000 zł

LABOSCHIN Siegfried (1868 Gniezno - 1929)

HOLENDERKA

Akwaforta, sucha igła;
22,5 x 16 cm - rozmiar płyty
Sygnowana ołówkiem l.d.: - Holländerin 22/100 | p.d.: S. Laboschin
Stan zachowania: pęknięcie papieru przy prawej krawędzi odcisku płyty.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ratusz we Wrocławiu

litografia, papier, 64 x 49 cm (odcisk kamienia), 79,5 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
napis pośrodku u dołu: Siegfried Laboschin / DAS RATHAUS IN BRESLAV. / VERLAG / LITH KUNSTANSTALT EUCEN BORONOW BRESLAU II (na komieniu)

Wawel

akwaforta, odbitka 2/20, 28 x 40 cm, sygnowana ołówkiem p.d.: "S. Laboschin", l.d.: tytuł "Wawel" i herb miasta.

Wawel

akwaforta, odbitka 2/20,
28 x 40 cm, sygnowana ołówkiem p.d.: "S. Laboschin", l.d.: tytuł "Wawel" i herb miasta

Pejzaż znad Bałtyku

akwaforta,
17,5 x 24 cm
sygn. oł. p.d.: S. Laboschin; monogramem na płycie l.d.: SL; l.d. oł.: An der Ostsee / frühdruck

Wawel od strony Wisły, ok. 1914

Akwaforta;
wym.: 320 x 420 mm;
sygn. oł. p.d.: S. Laboschin; grafika z cyklu przedstawień zamków; stan Zach.: dobry, na marginesach (poza odbiciem płyty) niewielkie ślady po owadach.

Galicyjski rabin, ok. 1915

Akwaforta; wym.: 275 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: S. Laboschin, l.d.: Der Rabbi.
Lit.: Benezit, t. 6, s. 353.

liczba obiektów: 7