1 zł
2 600 000 zł

FALGUIERE Alexandre (1831-1900)

Figura "Diana łowczyni"

sygnowana na podstawie: "A. Falguiere", obok sygnatura giserni "Thiebaut Freres Paris"
brąz, wys. 84 cm
ramię lewej ręki pęknięte, uszkodzenia łuku

cena wywoławcza: Wykup abonament

Diana

popiersie młodej kobiety, z nagimi ramionami; głowa zwrócona w lewo; włosy zaczesane w kok, ozdobione wpiętym nad czołem półksiężycem; sygnatura na ramieniu z prawej strony: "A. Falguier"; cokół toczony, szpulowy, z czarnego marmuru;
brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 35,5 cm, szer. 19,5 cm; średnica cokołu 13 cm.
Francja, odlew pocz. XX w.

Młodzieniec z kogutem

brąz patynowany, kolista podstawa dołem z zielonego marmuru;
wys. 35 cm.
sygn. na podstawie: Falguiére, obok pieczęć wytwórni odlewniczej.

Diana Łowczyni

brąz, odlew patynowany; wys. 25 cm, szer. 15 cm, głęb. 11 cm.
Francja; oryginał rzeźby 1882; oferowany odlew XX w.

Zwycięzca walki kogutów

wyskakujący ku górze nagi młodzieniec, patrzący na trzymanego przez niego w swojej prawej ręce koguta i gałązkę palmową;
brąz, kamienna, czerwona podstawa, marmur;
wys. całkowita: 87 cm;
sygn. na okrągłej podstawie: A. Falguiere

liczba obiektów: 5