Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
ABSTRAKCJA ANIMALISTYCZNA
oryg. abstraction analytique (fr.) - nazwa zaproponowana przez krytyka Bernarda Lamarche`a-Vadela w podwójnym numerze magazynu "Opus International" w 1977, oznaczająca nurt w malarstwie francuskim powstały po rozłamie grupy Suport-Surfaces. Abstrakcja animalistyczna to malarstwo abstrakcyjne, na ogół geometryczne, nie wolne od wpływów malarstwa materii, zbuntowane przeciwko ekspresjonizmowi abstrakcyjnemu, powracające do naukowej wiedzy o kolorach i percepcji. Grupa Suport-Surface w 1971 r. rozpadła się na dwa odłamy: marksistowski - angażujący się w akcje polityczne i formalistyczny - kontynuujący poszukiwania czysto malarskie. Abstrakcja animalistyczna wyrasta z tego drugiego skrzydła. Przedstawicielami nurtu są m.in.: M. Barré, M. Devade, D. Dezeuze, R. Groborne, C. Viallat.
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl