Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
ARTISTS`BOOK
"książki artystów" - dzieła sztuki w formie bardzo szeroko pojętej książki, powielane w niewielkich nakładach lub pozostające w jednym egzemplarzu. U podstawy artists`book leży idea wyjścia z dziełem poza tradycyjne sposoby wystawiania ku bardziej bezpośredniemu kontaktowi artysty z odbiorcą. Ruch artists`book, wywodzony przez niektórych krytyków od Marcela Duchampa i jego "Zielonego pudełka", narodził się w końcu lat 60. i przeżył apogeum w następnej dekadzie, chociaż korzeniami sięga znacznie głębiej, do Williama Blake`a, Willama Morrisa czy rosyjskich futurystów - Aleksandra Kruczonycha i Wielemira Chlebnikowa. Nazwa przyjęła się po wystawie o tym samym tytule, zorganizowanej w Filadelfi w 1973 r. przez Dianne Vanderlip. Niektórzy artyści i kuratorzy lansują też nazwę BOOK ART. Do najbardziej znanych artystów uprawiających artists`book zalicza się członków kolektywu FLUXUS (m.in. George`a Maciunasa, Dica Higginsa, Dietera Rotha) oraz Johna Cage`a, Sola LeWitta, Mario Merza, Anselma Kiefera.
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl