Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
ARABESKA
ornament wywodzący się z motywu stylizowanej wici roślinnej, o symetrycznym układzie i skomplikowanym, często zawiłym rysunku. Arabeska powstała w kręgu późnoantycznej kultury grecko-rzymskiej. W krajach islamu naturalne motywy akantu i palmety uległy silnej stylizacji, zmieniając się na wpół abstrakcyjne kompozycje ornamentalne, wypełniające bezkierunkowo zdobione powierzchnie. W kręgu tym występowały arabeski geometryczne i złożone z elementów pisma arabskiego. W Europie Zachodniej od okresu renesansu arabeska wzorowana na odkrytych zabytkach starożytnych, stała się ulubionym, powszechnie stosowanym typem ornamentu. Tworzyły ją bogate zestawy przeplatających się form roślinnych, wstęg, owoców, waz i motywów figuralnych. Jej odmianą jest arabeska kandelabrowa o pionowej osi kompozycji.
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl